Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-27T19:50:21+01:00
Człowiek został stworzony na wzór Boga, który nas kocha i stworzył dla nas świat. Ten świat w którym teraz żyjemy jest piękny, a człowiek stara się go zrobić jeszcze piękniejszym.
W naszym życiu często powinniśmy zadać sobie pytanie: Czy wszystko jest dla ludzi?
Moim zdaniem odpowiednią odpowiedzią będzie: Tak, wszystko jest dla ludzi. Jenak jest jedno "ale". Wszystko co Bóg stworzył jest stworzone dla ludzi, ale powinniśmy z tego korzystać rozsądnie i pożytecznie. Bóg jest istotą, która dała tylko to co dobre, aby ułatwić życie. Mózg odpowiada za to aby myśleć nad tym co się robi i żeby korzystać z rzeczy danych nam od Pana w sposób dobry, "nie przekraczając limitu".
Człowiek wykorzystał to że ma mózg i zaczął go rozwijać do tego stopnia że wie jak ulepszać świat w którym żyje. Zaczął budować domy, mosty, miejsca pracy. Te wszystkie rzeczy miały w planach ułatwić życie ludziom, jednak ludzie posunęli się z tym ulepszaniem do tego stopnia że zamiast polepszać świat, coraz bardziej się on pogarsza.
Bóg przewidział że takie rzeczy i inne złe czyny człowieka mogą nastąpić więc ustanowił swoje prawo. Tym prawem jest dekalog. Pan Bóg opisuje także w Piśmie świętym jak człowiek powinien postępować a jak nie. Jednak życie ludzi w dzisiejszym świecie jest już tak "zakręcone'' że człowiek patrzy tylko na to żeby mu się dobrze żyło w tym świecie w którym żyje. Nie zwraca na to uwagę czy w ten sposób niszczy świat czy nie. Jest dużo ludzi na świecie, którzy przestrzegają prawo Boże, ale za dużo którzy go nie przestrzegają, bo wolą żyć dobrze nie zwracając uwagi na swoje złe czyny.
Człowiek rozwija życie. Posunęliśmy się już do tego stopnia, że nasze życie się z dnia na dzień pogarsza. Jeden człowiek który jest przeciwko temu niestety nie może nic temu zadziałać ponieważ po jego przeciwnej stronie jest większość ludzi. Żyjemy tym życiem jakie stworzyli nasi przodkowie. Ciągle idziemy do przodu jednak w złym kierunku. Ludzie w tym zamieszaniu swoim skręcili w tą złą strone i prowadzą się do złego świata. Jak nasze życie będzie dalej wyglądało? Tego nie wiemy. To zależy tylko od nas a raczej od tej większej grupy która decyduje o wszystkim.
Bóg jest wspaniałym stwórcą. Dał nas naprawdę dużo w dobrym celu a m nie potrafimy tego docenić, uszanować i godnie korzystać. Jest dla nas ciągle za mało i ciągle chcemy ulepszyć swoje życie. Jednak to ulepszanie się zmienia w pogarszanie.
Wszystko co mamy pochodzi od Boga. On dał to dla nas. To wszystko dał dla nas. Czyli na pytanie: "Czy wszystko jest dla ludzi"? możemy bez wahania odpowiedzieć że tak. Należy jednak używać swojego rozsądku i korzystać z tego tak jak należy, szanować to.