Odpowiedzi

2009-06-13T19:44:26+02:00
Witam!!
Oto mój punkt widzenia.

Gospodarka rynkowa, która ma nieprzerwanie miejsce w Polsce od 1989roku aż do teraz stale się rozwija.
Przez ostatnie dwadzieścia lat w Polsce możemy zaobserwować wiele zmian.
Na Polskim rynku utworzyło się wiele możliwości do inwestycji a tym samym pomnażania posiadanych zasobów materialnych.
W mojej opinii najlepszą inwestycją w dzisiejszych czasach jest postawienie na wynalazek gospodarki rynkowej którymi są fundusze inwestycyjne.
Uważam tak ponieważ jest to solidna inwestycja na lata. Fundusze inwestycyjne inwestują m.in na giełdzie, w obligacje skarbu państwa, nieruchomości, surowce naturalne i wiele innych. Obecnie na giełdzie nie mamy dostatecznie wyklarowanej sytuacji, aby móc inwestować indywidualnie bez odpowiedniej wiedyz i przeszkolenia. Obecnie na giełdzie trudno nam jest inwestować gdyż można zaobserwować duże wahania kursów. Dlatego chciałem po krótce omówić zasadę działania funduszów inwestycyjnych, a także ich wady i zalety.
Funduszem inwestycyjnym zarządzaja specjalnie powołane do tego grupy ekonomistów, które decydują w co w danym momencie zainwestować.
Klient wpłaca na dany fundusz swoje pieniądze. W zamian otrzymuje aktywa funduszu, które powiększają swoją wartoścć bądź ją obniżąją.
W każdje chwili moze on zrezygnować z danego funduszu rządając sprzedaży aktywów.
Są fundusze mniej i bardziej bezpieczne. Bezpiecznym funduszem jest fundusz obligacji, który daje mniejsze zyski ale również otrzymujemy pewność, że fundusz nie bedzie miał dużych wahań kursowych. Istnieją również fundusze ze 100% ochroną kapitału, a więc nie ma obaw o utratę swojego majątku.
W obecnych czasach trudno jest inwestować w cokolwiek jednak ostatnie symptomy wskazują, że jeszcze rok lub dwa a gospodarki świata zaczną wychodzić z kryzysu, gospodarka się ożywi co da wymierne korzyści osobom które zainwestują w fundusze inwestycyjne bądz to akcji, z ochroną parasolową czy też obligacji.
Nie ma 100% pewnej inwestycji jednak tylko przez inwestycje mozemy powiększyć swój majątek.