Odpowiedzi

2009-12-06T14:37:01+01:00
W dzisiejszych czasach nazwanie kogoś "rycerzem" daje poczucie większej własnej wartości. Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że współczesny rycerz nie musi odznaczać się tylko odwagą. Oczywiście jest to także ważna cecha, lecz w teraźniejszym świecie nie jest to najważniejsze. Myślę, że taka osoba powinna być także wrażliwa na cudze nieszczęście. Powinna nieść pomoc potrzebującym a także wspierać ludzi w chwilach nieszczęścia. Musi mieć dar przekonywania do własnych racji, aby ludzie mogli mu ufać i wierzyli w to co mówi. Powienien mówić tylko prawdę, jeśli byłaby bardzo bolesna to ma obowiązek złagodzić ten ból.
30 4 30
2009-12-06T14:47:34+01:00
Rycerz we współczesnym świecie to nie taki człowiek jak był za wczasów tzn. ze był uzbrojony w ciężką zbroje itp. Dzisiejszy rycerz to człowiek patriota, on chce dla kraju zrobić jak najwięcej. Rycerzem całego świata i Polski szczególnie był Jan Paweł II to co uczynił było wielkie z Jego strony. Słowa wypowiedziane prze niego "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi tej Ziemi" te słowa zmieniły setki a może nawet miliony ludzi. Gdyby nie On to nie wiadomo czy czasem w Polsce by nie był jeszcze komunizm. Takich ludzi jak On jest bardzo mało. Ich można policzyć na palcach. Następnym rycerzem współczesnego świata może być św. Maksymilian Maria Kolbe, on widząc mężczyznę który nie chce być zabity wstawia się za niego. Z jego strony był to wielki patriotyzm. On w ogóle go nie znal, ale ten człowiek miał rodzinę i dzieci a Kolbe nie miał tego co on, jemu już nic nie zostało i chciał się oddać w ręce za niego pruskim Niemcom.
Rycerza współczesnego trzeba uważać jako patriotę jako człowieka mężnego i kochającego bliźniego.

Mesle ze pomogłem
39 4 39
2009-12-06T18:43:35+01:00
W dzisiejszych czasach za rycerzaa możne uznac osobę , któraa staje w obronie innych i sie tego niee wstydzi . Nie boii sie staarszych . Takaa która umie powiedzieć ` NIE ` kiedy to jest konieecznee .
21 2 21