Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-06T17:50:37+01:00
Na pytanie czy warto mówic prawdę będzie bardzo trudno odpowiedziec gdyż czasami ta prawda może bardzo kogoś zranic lub sprawic mu przykrośc lecz pomimo to uważam iż trzeba mowic prawde . W naszym świecie nie ma ludzi którzy nie kłamią . Każdy kiedyś napewno skłmał ja również . Nie zawsze ze względu na dobro drugiej osoby . Często ze względu na własne dobro . Jednym z przykładów na potwierdzenie faktu, że nie warto kłaniać ,jest wagarowanie i tłumaczenie się przed rodzicami oraz nauczycielem, że lekcji nie było lub pani kazała nam nie przychodzić do szkoły... Tego typu kłamstwo niesie za sobą zame nieprzyjemności : opuszczamy lekcje, robią nam się zaległości oraz za karę odrabiamy w nocy dodatkowe prace...
Mimo tego iż wiemy że kłamstwo ma krótkie nogi i i tak wyjdzie na jaw i tak kłamiemy ale pytanie jest Dlaczego ? niewiele osób zna pewnie na nie odpowiedź trzeba by było nad tym naprawde długo filozofowac .
Uważam że wolno nam kłamac ale z umiarem . Kolejnym moim argumentem aby potwierdzic tezę będzie to że - każdy człowiek popełnia błędy i uczy się na nich, czasem człowiek zrobił coś złego i boi się przyznać do prawdy i druga osobę skłamie. Często spotykamy osoby rzadko kłamiące, a u innych kłamstwo staje się monotonne czyli cały czas to się powtarza.
Reasumując, uważam, że zawsze należy dążyć do tego aby mówić prawdę. Nawet jeśli czasem wydaje nam się, że nie możemy być szczerzy, powinniśmy przemyśleć czy na pewno nie możemy. Czy nie lepiej czasem trochę ucierpieć, ale wyznać prawdę, żeby być lojalnym wobec siebie i wszystkich innych.
14 4 14