Odpowiedzi

2009-12-06T15:02:17+01:00
JAK NAPISALEM TAK ZROBILEM :)

0Karol Wielki po siedmiu dlugich latach walk z Saracenami w Hiszpanii, planuje pokonać króla Saragossy – Marsyla. Muzułmanina modlacego się także do Apollina .(Włada tam król Marsyl nie miłujący Boga - Mahometowi służy, do Apollina się modli)
1Jeden z doradców hiszpanskiego wladcy a dokladniej Blankandryn podsuwa pomysł, upozorowania przyjecia we Francji chrześcijaństwa oraz,poswiecenia zycia synów z możnych rodów („ Poślijmy mu synów naszych żon; ja poślę mego, choćby miał i zginąć”.)
2. Marsyl przyjąl radę swego doradcy. I poslal do Karola posłów, ktorzy mieli za zadanie przedstawic propozycję i zapewnic , że gdy ten wycofa się z terenow Marsyla, to przed koncem miesiąca Krol sarragossy wstawi sie we Francji wraz z lennikami by zostac jego wasalem. ("Pójdziecie, panowie! Będziecie nieśli w rękach gałązki oliwne i powiecie królowi Karolowi Wielkiemu, aby przez Boga swego zlitował się nade mną)
3. po mszy krol zwolal naradę.
4. Mimowolnie Ganelon zostal wyznaczony na posłańca Franków. („Szalony! Co do ciebie przystąpiło?”powiedzial Ganelon potym jak roland zaproponowal by to wlasnie Ganelon zostal wyznaczony)
5. Ganelon w czasie rozmowy z Blankandrynem ukazuje niechec jaka zywi do Rolanda.„Niechże go kto ubije: będziemy mieli cały spokój”
6.Ganelon wraz z Marsylem knuje spisek przeciw Rolandowi.

7. Krol karol wraca do siebie i z niechecia wybiera Rolanda wraz z Oliwierem i innymi znakomitymi rycerzami pozostali w tylnej straży, razem z dwadziesto tysięczna armia.

8. Walka czterystotysięcznej armi hiszpanow przeciwko dwudziesto tysiecznej armi Rolanda.

9Gdy przy zyciu pozostalo juz tylko 60 ludzi Roland nie posluchal sie przyjaciela Turpina zaniechal wezwania pomocy porzez dmuchniecie w rog .Oliwer doznaje ran w walce w wyniku ,ktorych umieraa roland widzac konajacego przyjaciela mdleje .
Gdy się ocknął, zobaczył, że przy życiu pozostał już tylko on, arcybiskup Turpin i Gotier
)
10. Saraceni odniesli ogromne straty w walce i uciekli uznajac ze rolanda nie jest w stanie zabic czlowiek.

11. Król Karol udaje sie na pomoc Rolandowi pomimo sprzeciwów zdrajcy Ganelona.

12Roland oslabiony przed smiercia pokonuje nieprzyjaciela rogiem,i prubuje zniszczyc swoj miecz by ten nie dostal sie w posiadanie wroga jednak pomimo prub nieudaje mu sie zlamac miecza wiec rolan chowa go pod siebie i kladzie sie twaza w strone hiszpani by Ci co go odnajda znalexli go jako zwyciezce
13anioowie zabieraja rolanda do nieba
14Powrót poslow pogan i wypowiedzenie wojny Krolowi Karolowi ,ktora z resta przyjol

15po porazce Krol marsylzmarl a mieszkancow sarragosy ochszczono a buntownikow zabito.
16smierc zony rolanda na wiesc ,ze jej ukochany niezyje.
17Skazanie na smierc30 zakladnikow krewnych Ganelona oraz samego Ganelona poprzez rozerwanie przez koni.

18Krolowi ukazuje sie Gabriel, który nakazuje mu wesprzec krola Wiwiana w walce z poganami. „Tu kończy się opowieść, którą Turold spisał...”

WYBACZ BLEDY I STYL
1 5 1