Wyjaśnij pojęcia:
-sztuczne zapłodnienie
zapłodnienie in-vitro (czy jakoś tak;))
-dziecko z probówki.

Napisz wypowiedz w której przedstawisz problem sztucznego zapłodnienia.. może byc tez list do koleżanki.

Ps.
ZA CAŁOŚC DAJE 30 ptk. ! Podkreślam ZA CAŁOŚC

2

Odpowiedzi

2009-12-07T17:32:27+01:00
Sztuczne zapłodnienie to wstrzyknięcie nasienia (spermy) do szyjki macicy, lub do kanału szyjki (w wyjątkowych sytuacjach)
dziecko z probówki to dziecko urodzone z zapłodnienia in vitro.

Dziecko ma prawo by począć się i urodzić z miłości rodziców. Dlatego zapłodnienie in vitro, które korzysta ze spermy lub jajeczka dawcy spoza małżeństwa nie respektuje tego prawa. Ponieważ metoda in vitro aby osiągnąć sukces musi prowadzić do zabicia wielu embrionów (dzieci) jest zła moralnie. In vitro sprzeciwia się przykazaniu "nie zabijaj". Innym problemem sztucznego zapłodnienia jest wyrwanie poczęcia dziecka z jego naturalnego środowiska. Jeśli przyjmiemy, że symbolem wzajemnej miłości małżonków i dzielenia ze sobą całego życia jest łoże małżeńskie, to symbolem poczęcia in vitro jest probówka i laboratorium.
2009-12-07T20:10:25+01:00
Zapłodnienie sztuczne, poprawnie sztuczne unasiennienie, zapłodnienie polegające na wstrzyknięciu nasienia do szyjki macicy lub wyjątkowo do kanału szyjki. Powszechnie stosowane w medycynie weterynaryjnej.

Z punktu widzenia lekarskiego wskazaniem do sztucznego zapłodnienia może być niepełnowartościowość nasienia partnera. Z powodu licznych problemów natury biologicznej, moralnej i prawnej dopuszczalność sztucznego unasienniania u ludzi uregulowana jest różnie w poszczególnych systemach prawnych, niekiedy brak jest prawnego uregulowania, jak np. w Polsce, dlatego zabieg ten jest niedopuszczalny w oficjalnej praktyce lekarskiej.