Proszę o przetłumaczenie listu na j angielski(bardzo ważne!)

Dziękuję ci za list i bardzo przepraszam,że długo nie odpisywałam,ale byłam bardzo zajęta.U mnie wszystko wporządku.Od września chodzę do liceum w Krakowie.Klasa jest fajna.Bardzo mi przykro,ale nie będę mogła do ciebie przyjechać 21listopada ,ponieważ wtedy jadę z mamą do cioci ,która mieszka w Szczecinie.Mam też dobrą wiadomość zapraszam cie do mnie na ferie. Będzie fajnie poznasz moje zwariowane przyjaciółki,pokażę ci moje ulubione miejsca.Pójdziemy do kina. Zobaczysz mojego nowego pieska.Proszę o szybką odpowiedz.Buziaki

2

Odpowiedzi

  • Damx
  • Rozwiązujący
2009-12-06T16:06:59+01:00
Thank you for your letter and very sorry that odpisywałam long time, but I was very busy. At me everything okay. Since September I go to school in Cracow. The class is fun. I am very sorry, but I will not be able to come to you November 21, because then I'm going with my mother to my aunt, who lives in Szczecin. I also have good news to me, I invite you on vacation. Will know my crazy fun friend, I'll show you my favorite places. We will go to the movies. You'll see my new dog.

prosze:)
1 2 1
2009-12-06T16:08:50+01:00

Thank you for a letter and I'm very sorry that I didn't write back, but I was really busy. I'm fine and everything is alright. Since September I am going to high school in Cracow. Class is great. I'm really sorry, but I can't visit you at 21st November because I'm going to go with my mother to my aunt who lives in Szczecin. I have also a good news , I invite you to my home on winter holiday. It will be fabulous, you will meet my crazy friend, I will show you my favourit places. We will go to the movie, and I show you my little doggy. Write back to me as soon as it's possible.
Love XYZ
1 3 1