Odpowiedzi

2009-12-06T16:30:32+01:00
Uważam, że współczesny świat to świat ludzi dążących za wszelką cenę do celu, ponieważ w dzisiejszych czasach jest tzw. `pogoń za pieniądzem`. Praktycznie pieniądz jest ważniejszy od człowieka. Ludzie nie stawiają swoich uczuć na pierwszym miejscu. Dla nich cel, to zarobienie dużo pieniędzy, by móc lepiej żyć. Człowiek dla człowieka jest chamski, nie czuły, bezinteresowny. Każdy pilnuje siebie, nie innych. Ludzie nie przejmują się losami innych ludzi
Ludzie wrażliwi mają ciężej od ludzi odważnych, ponieważ takich ludzi można łatwo i szybko skrzywdzić, można zadać im o wiele więcej bólu i cierpienia od drugiej, wyżej wymienionej grupy społecznej. Kiedy wrażliwym jest zadane mnóstwo bólu, nie umieją sobie poradzić z własnym życiem. Czasem - co gorsza - popełniają samobójstwo. Główną przyczyną jest nie radzenie sobie w życiu samodzielnie lub liczne nie powodzenia życiowe.
Takim ludziom należy pomagać, ponieważ było by im łatwiej żyć. Żaden człowiek nie chce być sam zostawiony na pastwę losu z problemami, z którymi boryka się na co dzień.