Wstęp do rozprawki i argumenty (bez uzasadnienia) : "Uzasadnij, żę wojna to przyczyna cierpień." do wyboru (!) jest jeszcze temat : "Uzasadnij, że wojna niesie tylko zniszczenie."
ma/może być krótko (byle było....).

PS. zadanie aktualne do jutra (czyli dziś) do godz. 7:15
błagam o jak najszybszą odpowiedź
» Zobacz « » Edytuj treść «
z góry dziękuję :**

1

Odpowiedzi

2009-03-31T19:35:10+02:00
Wojna to jeden z najtragiczniejszych momentów w dziejach ludzkości. Te tragiczne wydarzenia powodowały zniszczenia nie tylko materialne, ale również szerzyły spustoszenie w ludzkiej psychice. W mojej rozprawce postaram się udowodnić, że ,, wojna niesie tylko zniszczenie''.

Pierwszym argumentem może być wiersz Tadeusza Różewicza pt. ,, Ocalony''.
Wiersz opisuje rzeczywistość jaka panowała w ,, fabruce śmierci'' itd.

Kolejnym argumentem może być powieść A. Kamińskiego ,, Kamienie na szaniec''. Ta niezwykła historia opowiada o niesamowitej przyjaźni trzech chłopców i ich dojrzewaniu w tak tragicznych czasach itd.

Ostatnim argumentem mogą być obozy zagłady które świadczą o niesamowitych rozmiarach niemieckich zbroni. Mordowano w nich tys. niewinny ludzi itd.

Wojna doprowadzała do tego że w człowieku rodziły się najgorsze uczucia. Człowiek zatracił wszystkie wartości. Ludzie byli traktowani i zachowywali się jak zwierzęta. Masowo mordowano niewinnych i bezbronnych ludzi.
6 3 6