Napisz opowiadanie o przygodzie w szkole.


Do wykorzystania trzeba uzyc tego:

1.Otrzymanie w prezencie nowego plecaka.
2.Podróż autobusem do szkoły.
3.Pośpieszne wyjście z pojazdu.
4.Szybkie przebranie się w szatni.
5.Zauważenie braku plecaka.
6.Oskarżenie kolegi o kradzież.
7.Gwałtowna sprzeczka chłopców.
8.Wzajemna obraza kolegów.
9.Pójście na lekcje.
10.Powrót do domu.
11.Zauważenie plecaka w autobusie.
12.Przeproszenie kolegi.

Plis to pilne. Z góry dzięki.

1

Odpowiedzi

2009-12-06T17:57:30+01:00
Jestem wzorowym i pilnym uczniem . Zawsze zależało mi na nowym plecaku . Mama postanowiła mi go kupić . Bardzo mi się podobał .
Jak co dzień rano wyruszyłem do szkoły . Dziś jednak wyszedłem trochę za późno i musiałem się spieszyć . Ledwo kierowca otworzył drzwi pojazdu a mnie już nie było widać . Szybko pomknąłem do szkoły . wchodząc do szatni o mało co się nie przewróciłem . Zmieniałem w pośpiechu buty kiedy nagle zauważyłem że nie mam plecaka . Bardzo się przestraszyłem . Ostatnio nie za bardzo dogadywałem się z Piotrkiem i pomyślałem że może to on zabrał mi mój nowy plecak . Zauważyłem go na korytarzu . Podbiegłem do niego i nakrzyczałem na niego . Udawał zdziwionego . Niewiele brakowało a pobiłbym się z nim . Nawet nie dałem mu powiedzieć tego co usiłował . Wszystkiemu zaprzeczał . Obraziłem się na niego a on powiedział że nie spodziewał się tego po mnie . To nie była moja wina , że ukradł mi plecak i do tego jeszcze ma do mnie o coś pretensje . Nie wiedziałem o co mu chodzi . Smutny i bez nowego plecaka poszedłem na lekcje . Po zajęciach nie wiedziałem jak powiedzieć mamie o stracie mojego plecaka . Wsiadając do autobusu zauważyłem ,że na jednym z siedzeń leży mój plecak . Byłem bardzo zdziwiony i po chwili zrozumiałem co miał na myśli Piotrek . Odrobiłem lekcje i pobiegłem do niego do domu , bo mieszkał niedaleko . Przeprosiłem go i zrobiło mi się bardzo głupio . Piotrek przestał się gniewać i znowu byliśmy najlepszymi przyjaciółmi na świecie .
Po tej przygodzie zrozumiałem że nie należy oceniać ludzi za to czego nie zrobili . Trzeba zawsze posłuchać tego co mają do powiedzenia , bo może właśnie ja się mylę . Ta przygoda mnie wiele nauczyła .
1 5 1