Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-06T17:49:34+01:00
Uzdrawiająca modlitwa czynu

Modlitwa wprowadzona w czyn pozwala nam żyć bardziej świadomie i jest nam pomocna, kiedy nawiedzają nas choroby, troski lub ciosy losu. Pomaga nam także w pracy, w rozmowach i we wszystkich sytuacjach dnia powszedniego. Słowa "modlitwa czynu" mówią nam, że powinniśmy uaktywnić naszą modlitwę, a więc sami przyczynić się do jej spełnienia. Jeżeli więc na przykład modlimy się o dobry przebieg dnia w pracy, to staramy się już nie krytykować i nie poniżać naszych koleżanek i kolegów, lecz okazujemy im wyrozumiałość i życzliwość, również w serdecznych rozmowach.
O ile modlimy się o swoje lub bliźniego wyzdrowienie, to uświadamiamy sobie, że w Bogu wszystko jest dobre i że Bóg, Odwieczny, daje nam do wyzdrowienia siłę.
Dlatego ci, którzy się modlą, powinni coraz mniej myśleć i mówić o chorobie, cierpieniu i ciosach losu; w zamian niech starają się o budujące i pełne ufności myśli oraz o potwierdzanie pozytywnych zmian, jakie chcą przeprowadzić w swoim życiu.
Do bliźnich, których chcemy wspierać w modlitwie, możemy też wysyłać w myślach na przykład takie słowa: Przez wszystkie komórki i narządy, przez wszystkie części ciała potrzebujące uzdrowienia przepływa strumień sił uzdrawiających ze źródła siły Chrystusa Bożego, z pola energii życia.