Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-06T18:06:57+01:00
Fat jest to system plików ,który został zaprojektowany głównie dla dysków o małej pojemności ,a były to głównie dyskietki.
Ntfs jest to także system plików który zaprojektował Microsoft.Zostało to zaprojektowane głównie dla nowego systemu operacyjnego i zostało to zaprogramowane dlatego, że zaczeły pojawiać sie dyski twarde o większej pojemności niż systemu Fat.
2009-12-06T19:54:29+01:00
FAT-jest to obszar dysku twardego lub dyskietki. Zawarte są w nim nazwy, rozmiary, daty powstania wszystkich plików na tym nośniku. Ponadto w tablicy alokacji znajdują się informacje o tym, w jakich klastrach zostały zapisane pliki. Bowiem przy zapisie pliku dane mogą być rozproszone po całym dysku. Jeśli chcemy otworzyć jakiś plik, system musi odczytać z tablicy alokacji położenie, dopiero potem jego treść. Bez tego nie byłoby możliwe zapisywanie jakichkolwiek informacji na dysku.


NTFS-system plików, którego system operacyjny Windows NT używa do przechowywania plików na dysku twardym. NTFS jest odpowiednikiem systemu plików FAT i HPFS. Mimo to NTFS oferuje pewną liczbę ulepszeń względem tych dwóch w dziedzinie osiągów, rozszerzalności i bezpieczeństwa.

2009-12-06T22:18:22+01:00
FAT- starszy system zapisu plików wymyślony przez MS.
NTFS- nowy system zapsiu plików wymyślony przez MS. Zapewnia ochronę przed dostępem do plików. Szybsza praca z dużą liczbą plików oraz dyskami o dużej pojemnośc