Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-06T20:58:41+01:00
Dzień zapowiadał się cudownie za oknem świeciło gorące słońce, . Magda, szesnastoletnia dziewczyna, szykowała się właśnie do nowej szkoły, ponieważ musiała przeprowadzić się z rodzicami do innego miasta. Była podekscytowana, a zarazem zdenerwowana. Nie wiedziała, czy uczniowie tego liceum ją polubią,zwłaszcza, że przychodzi w połowie roku szkolnego.
Pierwszego dnia w szkole wszyscy byli dla niej bardzo mili.Zaprzyjaźniła się z trzema dziewczynami: Anią, Izą i Olą. Okazały się wyjątkowo miłe. Kolejne dni w szkole były równie miłe. Magda dobrze się czuła i miała dobre oceny. Miała dobrych przyjaciół co weekend gdzieś wychodzili i dobrze się bawili.
Pewnego dnia Magda zauważyła, że jej przyjaciółki dziwnie się zachowują. Ania coś marudziła i była bardzo blada, tak samo jak reszta. One jednak tłumaczyły, że coś im zaszkodziło. Dziewczyna się uspokoiła i zapomniała o tym zdarzeniu. Jakiś czas później w szkole była organizowana dyskoteka. Przyjaciółki spotkały się kilka minut przed nią, żeby się wyszykować. W pewnym momencie Ola wyjęła z torebki jakieś prochy i powiedziała
-Po tym będziecie się lepiej bawić.
Magda uległa namowom przyjaciółek i wzięła narkotyki. Na dyskotece czuła świetnie się czuła i dobrze bawiła. Po dyskotece była zmęczona, ale dobrze się czuła. Świat wydawał jej się taki kolorowy. Po cichu wróciła do domu. Położyła się do łóżka i zasnęła. Po chwili jednak zakręciło się jej w głowie, zemdlała i zsunęła się z łóżka.Rodzice szybko zadzwonili po pogotowie. Karetka przyjechała w bardzo szybkim tempie. Wzięli Magdę do ambulansu. Już od roku jest w ośrodku i walczy z nałogiem. Przeklinając dzień, w którym po raz pierwszy wzięła narkotyki, ale ma nadzieje, że uda jej się wyleczyć.
Ta opowieść może nas czegoś nauczyć. Powinniśmy wiedzieć, że takie zachowanie daleko nas nie zaprowadzi. Niestety takie zdarzenia mają misce coraz częściej. ,,Miłe złego początki, lecz koniec żałosny''
3 5 3