Odpowiedzi

2009-12-06T18:49:14+01:00
Wszystkie programy zainstalowane na dysku. Dysk jest pamięcią z której zasoby można swobodnie usuwać, więc nie zrobią one też uszczerbku na "zdrowiu" komputera. Nie pamietam dokładnie które to są programy, ale wystarczy ze poprostu przed usunięciem sprawdzisz lokalizację danego pliku i już będziesz wiedział.
  • Użytkownik Zadane
2009-12-06T18:50:52+01:00
Dobrze jest więc odinstalować programy, które nie będą używane. Dotyczy to wszystkich programów, z których użytkownik nie chce korzystać, zarówno zainstalowanych przez producenta, jak i samodzielnie — szczególnie programów narzędziowych, zaprojektowanych w celu ułatwienia dostrajania oraz zarządzania sprzętem i oprogramowaniem komputerowym. Programy narzędziowe, takie jak skanery wirusów, moduły oczyszczania dysku i narzędzia do wykonywania kopii zapasowych, są często włączane automatycznie przy uruchomieniu systemu. Działają w tle, więc wielu użytkowników nawet o tym nie wie.
Nawet na starszych komputerach producenci mogli zainstalować programy, których użytkownik nie zauważył lub o których zapomniał. Nigdy nie jest za późno, aby je usunąć, pozbywając się w ten sposób nieładu i odzyskując marnowane dotąd zasoby systemowe. Zdarza się, że użytkownik sądzi, że któregoś dnia skorzysta z tego oprogramowania, ale nigdy tego nie robi. Odinstaluj programy i sprawdź, czy komputer działa szybciej.