Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-06T19:06:23+01:00
Charakterystyka:
a) Przedstawienie postaci:
człowiek zimny, zgorzkniały i samotny, który nie przejmuje się ludźmi, ma tylko jeden cel w życiu: gromadzenie pieniędzy. nie cierpi świąt Bożego Narodzenia. Po odwiedzinach trzech duchów bohater pojmuje sens swojego życia- zmienia się.
b) Cechy charakteru:
człowiek zimny, zgorzkniały, nie uznawał żadnych świętości, nawet śmierć swojego wspólnika, a zarazem bliskiego przyjaciela była dla niego jedynie dobrym interesem, chytrość i chciwość.
c) Zainteresowania:
Jego jedyną rozrywką jest robienie interesów, podpisywanie papierów, chociaż kiedyś potrafił cieszyć się życiem: snuł marzenia, bawił się, po prostu cieszył się życiem.
d) Ocena postaci:
Myślę, że Scrooge jest typową postacią z jaką mamy do czynienia w czasach obecnych. Pęd ku karierze i myśl o jak najszybszym wzbogaceniu się przysłania wartości wyższe wielu ludziom dnia dzisiejszego. Jest to zjawisko bardzo niepokojące, z którym powinniśmy walczyć i przeciwstawiać się mu.
2009-12-06T19:41:20+01:00
Ebenezer Scrooge jest głównym bohaterem lektury "Opowieść wigilijna". Jest bogaty, zależy mu tylko na karierze. Nie obchodzi go, że wokół niego są potrzebujący. Jest samotnikiem, nie ma żadnych przyjaciół, źle traktuje innych, myśli tylko o sobie i o swoich interesach. Dopiero po wizycie duchów zmienia swoje postępowanie. Kiedy duchy pokazują mu, że pieniądze nie są głównym źródłem szczęścia, zmienia swoje postępowania. Staje się bardziej czuły i zaczyna inaczej traktować ludzi.