Przerobicie ten tekst???

Nazywam się Ziemowit. Jestem nauczycielem w szkole rycerskiej. Uczyłem takich sławnych rycerzy jak: Galahad, Parsifal i wielu innych. Dzisiaj chciałbym opowiedzieć dzieje Parsifala.
Parsifal był dzielnym uczniem. We wszystkim dziedzinach, których uczono w naszej szkole był prymusem. Gdy skończył edukację w szkole wybrał się na dwór króla Artura, który przyjął go do swoich rycerzy.
Gdy Parsifal usłyszał, że święty kielich jest w Zamku w Karbonku wyruszył szybko. Po kilku dniach drogi zobaczył nadjeżdżającego rycerza, którym był Galahad. Miał inną tarczę, więc go nie poznał. Rycerz ni stąd ni zowąd strącił Parsifala z konia. Ten zaś poprzysiągł, że zemści się na tajemniczym przeciwniku.
Później odwiedził pustelnicę, która radziła mu, żeby nie mścił się na rycerzu, ponieważ to był Galahad. Powiedziała też, żeby nie kierował się pychą, tylko pokorą. Miał wystrzegać się wszelkich pokus. Radziła mu, żeby wytrwale dążył do celu i nigdy nie zbaczał z drogi, Kazała mu być posłusznym i wiernym Bogu oraz królowi Arturowi. Mówiła też, żeby postępował według nakazów boskichi miał damę swojego serca. Po tych przestrogachpożegnał się i odszedł.
Na następny dzień spotkał dwudziestu uzbrojonych mężczyzn, którzy spytali się go skąd przybywa. Gdy odpowiedział, że z dworu króla Artura rzucili się na niego. Jednak z opresji uratował go Galahad. Po zwycięstwie Parsifal chciał podziękować swojemu wybawcy, ale ten szybko odjechał z pola bitwy. Dalej musiał wędrować pieszo, ponieważ jego koń został zabity w czasie bitwy.
Smutny i znużony usnął z nadejściem nocy. W środku nocy zbudził się i ujrzał osobliwą kobietę. Powiedział jej, że podąża za Galahadem, ale jego koń został zabity i idzie pieszo. Panna Osobliwa obiecała, że przyprowadzi konia, jeżeli pozostanie przez chwilę w tym miejscu.
Kobieta dała mu olbrzymiego, czarnego konia. Wierzchowiec jechał bardzo szybko. W pewnym momencie Parsifal przeżegnał się, a wtedy koń cofnął się, zarżał dziko i zrzucił go z grzbietu. Zwierzę wbiegło do wody, a za nim buchnęły płomienie.
Parsifal modlił się przez cała noc. Rano zobaczył lwa, który był duszony przez węża. Zwierzę zaryczało jakby prosząc o pomoc i rycerz wyjął miecz i odciął mu łeb.
Po tym wydarzeniu lew towarzyszył mu w podróży. Po wielu dniach spotkał Panną Wyzutą. Zaproponowała mu nocleg. Wieczorem tajemnicza dama przygotowała wieczerzę, ponieważ pragnęła zostać damą serca Parsifala, ale on przypomniał sobie Blankszflor.
W tym momencie zerwał się silny wiatr i porwał namiot. Kolejną noc poświęcił na modlitwę, ponieważ wiedział, że opuścił go szatan.
Gdy ocknął się z rana ujrzał statek. Jego siostra Dindrana kazała mu szybko ubrać zbroję i wejść na statek. Miał być tam także Galahad. Uradowany Parsifal ubrał się szybko i poszedł na Zaklętego Korabia.
Myślę, że przekazałem Wam tą historię dostatecznie jasno Opowiadajcie wszystkim to, żeby poszła dalej w świat. Niech każdy się dowie jakim wspaniałym, dzielnym i odważnym rycerzem był Parsifal...

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-06T19:48:15+01:00
Nazywam się Ziemowit i uczę w szkole rycerskiej. Uczyłem takich sławnych rycerzy jak: Galahad, Parsifal i wielu innych. Dzisiaj chciałbym zaprezentować Wam dzieje Parsifala.
Parsifal był ambitnym uczniem, we wszystkim przedmiotach, których uczono w naszej szkole, można było go nazwać prymusem. Gdy skończył swoją edukację wybrał się na dwór króla Artura, i został przejęty do jego rycerzy.
Gdy Parsifal dowiedział sie, że święty kielich jest w Zamku w Karbonku , zerwał się i wyruszył szybko. Po kilku dniach drogi zobaczył nadjeżdżającego rycerza, którym był Galahad.Posiadał inną tarczę, więc go nie poznał. Rycerz strącił Parsifala z konia. Ten zaś nie wiedział dlaczego i poprzysiągł, że zemści się na tajemniczym przeciwniku.
Później odwiedził pustelnicę, doradziła mu żeby nie mścił się na rycerzu, ponieważ to był Galahad. Powiedziała również, żeby nie kierował się pychą, tylko pokorą.

Sorry , że tak mało , ale nie mam czasu . Myślę że pomogłam. :)
1 5 1