Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-12-06T21:00:06+01:00
Rośnie liczba ofiar ataku terrorystycznego na pociąg pasażerski "Newskij Ekspress" relacji Moskwa-Petersburg. W nocy z niedzieli na poniedziałek zmarła ciężko ranna w zamachu kobieta. W sumie piątkowej katastrofie zginęło 26 osób.
Los czterech osób nie jest w dalszym ciągu znany - przekazało ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie domniemanego ujawnienia lub też bezprawnego wykorzystania tajemnicy państwowej przez prezesa IPN Janusza Kurtykę. Sprawę wszczęto po medialnych doniesieniach, z których wynikało, że Kurtyka w zamian za udostępnienie teczek z IPN, miał uwieść dziennikarkę "Gazety Polskiej" Katarzynę Hejke.

Szwajcarskie władze nie będą odwoływać się od od środowej decyzji sądu, zwalniającej Romana Polańskiego z aresztu. Jak poinformowało ministerstwo sprawiedliwości, reżyser będzie mógł go opuścić, gdy tylko wpłaci kaucję w wysokości 3 mln euro.

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-06T21:04:15+01:00
KRAJ:
1)W centrum Białegostoku została otwarta w niedzielę po południu żywa szopka - symbol akcji charytatywnej "Pierwsza gwiazdka", od kilkunastu lat organizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "Droga". Zbiera ona dary i pieniądze na kilka tysięcy paczek z żywnością i ciepłą odzieżą dla ubogich rodzin z regionu.

2) Przedstawiciele PO, PSL i SLD są zdania, że nie ma procedury odwołania się do Prezydium Sejmu od decyzji o wykluczeniu ze składu hazardowej komisji śledczej posłów PiS Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna.

ŚWIAT:

1) Przedstawiciele PO, PSL i SLD są zdania, że nie ma procedury odwołania się do Prezydium Sejmu od decyzji o wykluczeniu ze składu hazardowej komisji śledczej posłów PiS Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna.
2) Zamieszki w rocznicę śmierci 15-latka - zdjęciaGaz, pałki i kamienie poszły w ruch na ulicach Aten. W ten sposób Grecy obchodzą rocznicę śmierci 15-letniego Aleksandrosa Grigoropulosa, zastrzelonego 6 grudnia 2008 roku przez policję w trakcie tłumienia zamieszek.