Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-06T21:13:30+01:00
My Christmas start in Christmas Eve.
On Christmas Eve me and my family shared a Christmas wafer and we wish for everybody all the best for future.
Late, I ate a Christmas Eve Supper: carp, sauerkraut and barsch. I tried every dish.
After supper I waited for presents. I like presents!
I get...[tu możesz dopisać co dostałeś/aś ale nie musisz]
At midnight I was in church at Midnight Mass.
I love Christmas and this passed very well.
2009-12-06T21:14:59+01:00
Boże Narodzenie to najważniejsze, zaraz po Wielkanocy, święto w roku. Jednak przez kilkaset lat po narodzeniu Jezusa święta Bożego Narodzenia nie były znane. Także nasze domy są pełne świątecznego klimatu. Zmieniają one swój wygląd, pojawia się choinka, ozdoby, świąteczne wypieki i prezenty - wszystko po to, aby podkreślić świąteczny charakter tego bożonarodzeniowego czasu.
Czas Bożego Narodzenia, to dni pełne pięknych, starych zwyczajów. Już przed świętami myślimy o kartkach z życzeniami, kupujemy prezenty; w domach trwają wielkie przygotowania do wieczerzy wigilijnej. W Wigilie spotykamy się z rodziną przy stole, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia, śpiewamy kolędy, by potem, o północy iść na pasterkę. Czasem jednak całkiem zwyczajnie zapominamy, co mają poszczególne zwyczaje oznaczać. Zapraszam więc wszystkie dzieci, młodzież a także rodziców, do przypomnienia sobie sensu gestów, wykonywanych podczas świąt.

2009-12-06T21:21:18+01:00
Święto Bożego Narodzenia obchodzi się 25 grudnia. Według chrześcijan jest to święto, które upamiętnia narodziny Jezusa Chrystusa. Rodziny gromadzą się wtedy razem, dzieląc się opłatkiem i wyznając słowa skruchy. Na stołach powinno znajdować się 12 potraw, najlepiej przygotowanych własnoręcznie. Zwłaszcza wtedy zbliza się kontakt rodziców z dziećmi podczas świątecznych przygotowań. Do stołu siada się gdy pierwsza gwiazdka wzejdzie na niebie. Pod choinka chowa się prezenty. Małe dzieci wierza, że przynosi je świety Mikołaj, wchodząc przez komin. Bardzo lubie to swieto, bo jestesmy wszyscy razem.