Napisz list Romea do Julii z Mantui (minimum strona A4)
I proszę nie kopiujcie nic z innych stron bo tak będzie miało pół klasy, za tyle punktów chyba opłaca się napisać coś samemu :) Proszę napiszcie mi to bo ja nie mam pojęcia jak :D z góry dzięki :*

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-06T21:28:28+01:00

Nie wiem, czy tęsknota pozwoli mi dotrwać do kolejnego spotkania. Już odliczam kolejne minuty, sekundy, które dzielą nas od siebie. Jesteś dla mnie Julio, najukochańszą i najdroższą, najsłodszą i najpiękniejszą istotą na ziemi…
Chciałbym znów móc spojrzeć w Twe piękne oczy pełne blasku, usłyszeć Twój prześliczny jak śpiew słowika i ciepły jak promienie słońca głos, chciałbym kołysać Cię w swych ramionach, byś przy mnie poczuła się bezpieczna. Miłość moja jeszcze młoda i niedojrzała, ale jakże gorąca. To na jej skrzydłach przekroczyłem mur, to ona przywiodła mnie pod Twoje okno.
Powodem Twego smutku jest zapewne moje pochodzenie – ale nie martw się Skarbeńku – dla Ciebie zrobię wszystko, wyrzeknę się nazwiska i rodziny, byle byś była moja. Przyczyną radości i szczęścia Twego chcę być, ale przynoszę tylko cierpienie i łzy. Wybacz Kochana. Miłość ma silniejsza od nienawiści naszych Ojców. Mocno wierzę, że gdy będziemy działać wspólnie, osiągniemy szczyty naszych marzeń.
Najsłodsza, kończę pisanie, bo godzina już późna i świeca dogasa. Zapewniam Cię o mojej miłości, uwierz w nią i zostań moją żoną. Nie jestem z tych mężczyzn, co to przysięgi daremnie składają, i nawet Jowisz się z nich śmieje. Jeśli Twoje uczucia względem mnie są równie gorące, to wbrew wszystkim i wszystkiemu oraz na szczęście dla nas zostań mą na zawsze.
38 4 38