Odpowiedzi

2009-12-07T10:22:06+01:00
Idea honorowego krwiodastwa polega na oddawaniu krwi dla innych. Dzięki temu, ludzie otrzymują krew od ludzi zdrowych i dlatego też czasem właśnie dzięki temu, ratujemy życie innemu człowiekowi.
3 3 3
  • Użytkownik Zadane
2009-12-07T10:27:30+01:00
Niestety krwi zawsze brakuje.Są takie sytuacje, że jest za dużo krwi w magazynach i ona się marnuje. Oddawanie krwi to wielki akt miłości dobroci i braterstwa.Każda jej ilość jest ważna i potrzebna, i może komuś uratować życie.Aktywni krwiodawcy kierują się głównie chęcią pomocy potrzebującym, a zatem ich decyzja jest rezultatem przemyśleń i dojrzałości.
Od lat fascynuje, mnie ta idea ze względu na fakt, iż honorowi krwiodawcy oddają cząstkę siebie innemu człowiekowi, krew jest tkanką żywą, a to oznacza , że jeden człowiek płynie w drugim człowieku.celem jest ratowanie zdrowia i życia ludzkiego poprzez jak największą ilość zebranej krwi.Jedyną korzyścią jest to, ze w polskich szpitalach pacjentom nie będzie brakować krwi. Nagrodą jest jedynie satysfakcja.
8 4 8
2009-12-07T12:07:04+01:00
Podstawowym celem akcji oddawania krwii jest ratowanie zdrowia i życia ludzkiego poprzez jak największą liczbę zebranej krwi. Propagując ideę honorowego krwiodawstwa można wytworzyć wśród młodych ludzi nawyk na całe życie. Dzieki temu mozna uświadomić społeczeństwo oraz ukazanie tak łatwego sposobu pomocy drugiemu człowiekowi, jakim jest honorowe krwiodawstwo Dlaczego warto pomóc? – „bo każda kropla jest ważna”. W sytuacji klęsk czy katastrof wręcz niezbędna. Chwila poświęconego czasu nic nie kosztuje, a komuś może uratować życie.
7 4 7