Odpowiedzi

2009-12-07T14:05:54+01:00
''Kłamstwo ma krótkie nogi,,
Nie klamcie ludzie na nic wam sie to nie przyda

W końcu kto raz sklamie temu juz sie nie wiezy

'' Lügen haben kurze Beine,, lügt nicht die Menschen auf nichts euch sie das wird endlich nicht verleihen wer wird das einmal schon anlügen sie des kein Turmes
2009-12-07T14:40:49+01:00
W końcu kto raz skłamie temu się już nie wierzy - jest to zdanie, z którym całkowicie się zgadzam. Kto raz skłamał, naruszył czyjeś zaufanie, temu się już nie wierzy. Nigdy nie mamy pewności, że taka osoba mówi nam prwadę, ponieważ kiedyś już nas oszukała. Nie możemy jej tego zapomnieć. Choć może z czasem jej wybaczymy, ten ślad w srecu nadal pozostanie. Nie ufamy już takiej osobie, boimy się, żeby znowu nas nie zraniła. Mimo, iż taka osoba bardzo się stara, robi co może, żeby nam to wynagrodzić, możemy jej to zapomnieć ale nie do końca. Zawsze gdzieś w głęgi pozostanie nam świadomość, żeby sprawdzić to co mówi, nie ufać jej na prawdę. Tylko jakiś bohaterski, ważny dla nas czyn może odbudować nasze zaufanie na nowo. Bardzo dużo też zależy od człowieka, który oszukał i został oszukany. Jeżeli ten człowiek był nam bliski, myślę, że trudniej jest mu wybaczyć i na nowo ufać. Bo po osobie bliskiej zawsze więcej się oczekuje.
Uważam, że łatwiej znowu zaufać zwykłemu znajomemu, widząc jak sie stara. Jedno wiem napewno - na pewno nie umiałbym takiej osobie od razu zaufać.