Odpowiedzi

2009-12-07T14:16:03+01:00
Przyjaźń jest jedną z nieodzownych elementów naszego życia. Przyjacielem możemy nazwać kogoś kogo darzymy zaufaniem, szacunkiem, czy wręcz miłością. Według mnie przyjaźń jest jedną z najważniejszych wartości w życiu.
Pierwszym argumentem przemawiającym za trafnością tezy jest sam fakt, że wartość przyjaźni wpajają nam rodzice od najmłodszych lat. Ponadto już w przedszkolu poznając nowe dzieci bawimy się z nimi, darzymy ich zaufaniem. To właśnie te dzieci są prawdziwymi przyjaciółmi, którzy darzą sibie nawzajem bezinteresowną sympatią. Idealnym na to dowodem są słowa Manna Heinricha
"Przyjaźń zawarta w dzieciństwie to jedyne, co nie umiera wcześniej niż my".
Kolejnym argumentem, aczkolwiek równie ważnym jest prawdziwa istota przyjaźni i jej znaczenie w naszym życiu. Jesli z nikim się nie zaprzyjaźnimi, to czy będziemy wówczas potrafili kogoś kochać? O takiej istocie przyjaźni mówi nam Antoine de Saint-Exupéry w książce pt: " Mały Książę ". Jeden z bohaterów - lis, który wielokrotnie mówi o wartośći i znaczeniu przyjaźni. Idealnym na to przykładem są wypowiedzi lisa : "Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś(...) jeśli mnie oswoisz, będziemy potrzebni jeden drugiemu. (...) Poznaje się tylko to, co się oswaja." Według mnie Antoine de Saint-Exupéry przez oswajanie rozumie właśnie przyjaźń.
Na podstawie powyższych argumentów jestem w stanie stwierdzić, iż teza mówiąca o największej wartości przyjaźni w naszym życiu jest trafna.
2 1 2