Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-07T14:40:45+01:00
Uważam że w naszych czasach ludzie nie są tak bardzo religijni jak byli kiedyś. W średniowieczu całe życie podporządkiwano Bogu. Dziś, idąc w niedzielę do kościoła widzi się ludzi starszych, coraz mniej młodzieży. Rekolekcje uczniowie traktują jako dzień wolny od zajęć, nie ma dla nich żadnego znaczenia religijnego. Wolą iść do kina, bo jest wolę, nie pamiętają o tym że te dni jest to czas poświęcony Bogu.
Myślę że wieczorna modlitwa również odeszła już w niepamięć. Nie wspominając już o spowiadaniu się w każdy piątek miesiąca. Ludzie uważają żę nie potrzebna im spowiedź i pokuta. Wolą zająć się czymś innym niż iść do kościoła. Kościół stał się zwykłą instytucją.
Uważam że wiara również zanika, coraz więcej jest Świadków Jehowych czy prawosławnych, a szczególnie ateistów. Ludzie przestają wierzyć, ponieważ uważają że nie ma na to dowodów lub zaczynają słuchać sekt.
Uważam że wiara i kościół katolicki coraz bardziej zanikają, aż wkońcu odejdą w niepamięć jak ludzie tak dalej będą postępowac.
2009-12-07T14:45:31+01:00
Kościół i wiara katolicka odgrywa dużą rolę w Polsce. Uwidacznia się to między innymi w ten sposób, że prawie w każdej miejscowości znajduje się kościół. Kościoły te pełnią również dodatkową rolę - należą do dziedzictwa kulturowego, czasem są atrakcją turystyczną. Po drugie - rolę Kościoła poznajemy, poznając ludzi. Katolicyzm uczy 10 Przykazań Bożych, które jeśli są przestrzegane, dają lepszy obraz całej naszej Ojczyzny.