Odpowiedzi

2009-12-07T15:25:26+01:00
Moim zdaniem Andrzej Radek jest postacią pozytywną i godną naśladowania. Również w dzisiejszych czasach jest wielu młodych ludzi, którzy jak Jędrek chciałoby zdobyć wykształcenie, lecz z powodów materialnych jest to bardzo utrudnione. Współczesna młodzież potrzebuje wzorca do naśladowania, który dałby im przykład jak dzięki sile charakteru, uporowi i pracowitości można zrealizować swoje marzenia.

Myślę, że Marcin Borowicz nie zasługuje na miano postaci negatywnej. To prawda, że często brakowało mu własnego zdania, łatwo ulegał rusyfikacji i naciskom nauczycieli, ale myślę, że to głównie wina jego wychowania przez matkę. W młodości był rozpieszczany. Zmienił swoje życie dopiero po recytacji Zygiera na lekcji polskiego. Od tamtego momentu zaczął zachowywać się jak prawdziwy Polak i patriota. Potrafił narażać życie, aby bronić polskości, np. obrzucając błotem śledzącego go Majewskiego. Zasługuje raczej na pochwałę, niż na potępienie.
19 4 19
2009-12-07T15:31:06+01:00
Marcin Borowicz- ciekawa postać, która kocha swoją ojczyznę- Polskę i interesuje się nią. Jest nieskłonny do kłótni i przyjacielski. Na pewno fajnie byłoby się z nim zaprzyjaźnić, gdyż okazałby się dobrym przyjacielem.
Andrzej Radek- jest szczególną postacią w powieści S. Żeromskiego "Syzyfowe prace". Autor za jego pośrednictwem przedstawił nam własną, bardzo trudną materialnie, sytuację w jakiej dorastał. Choć jest trochę oschły na pewno okazałby się dobrym przyjacielem i nie zawiódłby w potrzebie.
17 2 17