Odpowiedzi

2009-12-08T12:03:34+01:00
Moim zdaniem:

• obowiązkiem wobec Boga – gdy człowiek pracuje lub się uczy nie myśli wtedy o głupotach i nie robi tyle złych rzeczy (gdyż nie ma na to czasu)…

• obowiązkiem wobec Ojczyzny i rodziców, – gdy mamy dobre stopnie w szkole to rodzice są z nas dumni, a wobec ojczyzny to dla tego, że uczymy się o patriotyzmie i łatwiej jest nam pokochać nasz kraj…

• okazja do kochani Boga i służenia innym ludziom – na lekcjach religii uczymy się dobra i poznajemy nieskończoną miłość Boga, dlatego żyje nam się lepiej…

• drogą do osiągnięcia świętości – gdy człowiek pracuje na dobro innego człowieka to robi dobry uczynek, a gdy robi dobry uczynek to stopniowo przybliża się do nieba…

ja za po dostałam 5+ więc jeśli pomogłam, to proszę o najlepszą odpowiedź – z góry dziękuję :)
1 5 1
2009-12-08T14:34:40+01:00
Według mnie:
-obowiązkiem wobec Boga jest praca bądź nauka, ponieważ to one wypełniają każdą wolną chwilę i sprawiają że człowiek przez to staje się lepszy i dąży do realizacji swoich planów a nie skupia uwagi na rzeczach nie koniecznych i niepotrzebnych do wykonania w danej chwili przez co zbliża się do Boga.
- obowiązkiem wobec Ojczyzny i rodziców, czyli wypełniając swoje zadania jak również pogłębiając swoją wiedzę stajemy się wzorcami do naśladowania a przede wszystkim dumą dla rodziców. Ponadto wiedzę o ojczyźnie możemy pogłębiać na lekcji języka polskiego, ucząc sie w ten sposób służyć dla dobra ojczyzny i wszystkich obywateli.
-okazją do kochania Boga i służenia innym ludziom głównie przez wypełnianie dobrych uczynków, pomoc ludziom starszym, samotnym, potrzebującym naszej pomocy. W ten sposób stajemy się podobni do Boga, wypełniając dobre uczynki na rzecz biednych i potrzebujących.
-drogą do osiągnięcia świętości w zasadniczy sposób przez dobre uczynki i naszą miłość względem bliźniego i samego Boga.
1 5 1
2009-12-08T17:42:31+01:00
- Im więcej się uczymy, tym więcej dowiadujemy się o samym Panu Bogu. Bóg chce, abyśmy się kształcili, pomagali innym się kształcić.
-Rodzice bardzo chcą, abyśmy wyrośli na inteligentnych ludzi, z tego powodu, proszą nas abyśmy się uczyli, dzięki temu jesteśmy w posiadaniu ogromnej wiedzy, która doprowadzi nas na szczyt.
-Jeżeli wiemy coś, czego inna osoba nie jest świadoma, możemy jej to wytłumaczyć. Można uznać to jako pomoc, lub jako dzielenie się własną widdzą. Bóg kazał się dzielić, więc zalicza się to do dobrego uczynku.
-Im ludzie więcej wiedzą, tym mniej popełniają błedów, im mniej popełniają błędów, tym mniej popełniają grzechów, im mniej popełniają grzechów, tym mniej ranią Pana Boga, im mniej ranią Pana Boga, tym bardziej stają się dobrym człowiekiem.
1 5 1