Do podanego tematu ułuż szczegółowy plan rozprawiki. Wybierz jeden z tematów.

1.Uzasadnij słuzność twierdzenia:
"dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidzenia dla oczu"

2.Dlaczego warto czytać odwołując się do wybranych tekstów i innych dzieł kultury przedstaw swoje zdanie.

Mam to na środe 7 gródnia 2009 ! ! !

1

Odpowiedzi

2009-12-07T17:20:10+01:00
Moim zdaniem warto jest czytac ksiązki, poniewaz ksztaucą one naszą wiedzę i rozwijają wobraźnię.
Książki są podstawiowym elementem w naszym życiu gdyż to dzięki nim właśnie stajemy sie mądrzejsi.
Pierwszym dowodem na to że warto jest czytac to to że czytając ludzie dowiadują sie wielu interesujących rzeczy, które moga się nam przydać w życiu.
Sięgając po książki lub inne czasopisma sięgamy po nowy zastrzyk wiedzy. W dzisiejszych czasach nie ma ludzi nie wyksztauconych. Mamy nieograniczony dostęp do miejsc gdzie można poczytać o tym co nas interesuje. Wiedza to potega i trzeba umieć ją odpowiednio wykorzystać najlepszym tego sposobem jest czytanie.
Po drugie, czytanie książek takich jak np. bajki dla dzieci rozwija naszą wyobraźnię. Wyobraźnia jest niezmiernie ważnym elementem w naszym życiu bo to dzięki niej widzimy świat oczami dziecka i postrzegamy go w inny sposób. Wiele pisarzy wzorowało się właśnie na niej dzięki czemu udało się im napisac wiele utworów takich jak mrorzące w żyłach powieści kryminalne oraz bajeczki dla najmłodszych.
Trzecim argumentem jest to że czytanie jest napewno zdrowsze dla naszego organizmu niz np siedzenie godzinami przed komputerem czy telewizotem. media publiczne oczywiście dostarczają nam wiedzy jednak nie tak skutecznie jak przeczytane przez nas treści książkowe.
Podsumowując moją pracę mogę rzec,że to książki są nasza przyszłościa i dzięki nim przyszłe pokolenia będą mogły korzystać z tej wiedzy co my kiedyś.
Wiedza i wyobraźnia się ze sobą wiąża a to wszystko zawatre jest w książkach.

Proszę bardzo;) powinno być dobrze;)