Odpowiedzi

2009-12-07T16:41:38+01:00
Sterfa klimatów równikowych
rozciąga się wzdłuż równika.srednia roczna powietrza przekracza 20 stopni C.amplituda roczna wynosi tylko 5stopni C .roczna SUMA opadów wynosi ok.2000mm.
strefa klimatów zwrotnikowych
w tej strefie jest dużo typów klimatów,np. monsunowy.charakteryzuje go intensywne deszcze, występujące głównie w ciągu trzech miesięcy letnich.
STREFA KLIMATÓW PODZWROTNIKOWYCH
dzieli się na kilka odmian kllimatycznych.
STREFA KLIMATÓW UMIARKOWANYCH
sterfa charakteryzuje się występowaniem wyrażnych pór roku.
STERFA KLIMATÓW OKOŁOBIEGUNOWYCH
sterfa charakteryzuje się długimi i zimnymi zimami.najniższą tam temperaturą było -89,2 stopnie C
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-07T16:43:39+01:00
JEDNA MIĘDZY ZWROTNIKOWA (GORĄCA) jej granicami są zwrotniki Raka (na północy) i Koziorożca ( na południu) tylko w tej strefie słońce góruje w zenicie dwukrotnie w ciągu roku.
DWIE UMIARKOWANE rozciągają się między zwrotnikami a kołami podbiegunowymi. Tu NIGDY słońce nie góruje w zenicie. Wysokość górowania słońca zmniejsza się od zwrotnikó w stronę biegunów.
DWIE PODBIEGUNOWE (ZIMNE) znajdują się pomiędzy kołami podbiegunowymi (północnym i południowym), a biegunami, czyli w szerokościach powyżej 66 stopni33minuty N i S. Tylko tam występuje zjawisko dnia i nocy polarnej. Na biegunach trwają one pół roku bez przerwy. :)
13 4 13
2009-12-07T17:04:27+01:00
Po pierwsze są 3 strefy :]
strefa podbiegunowa - jak sama nazwa wskazuje znajduje się pod biegunami, jest ona zimna i mieści się na północy między biegunem pn a kołem podbiegunowym pn. a na południu między biegunem pd. a kołem podbiegunowym pd.
strefa umiarkowana - strefa, w której nie jest gorąco ani zimno, znajduje się między strefą podbiegunową a strefą międzyzwrotnikową, na północy między kołek podbiegunowym pn a zwrotnikiem raka, na południu między zwrotnikiem Koziorożca a kołem podbiegunowym pd.
strefa międzyzwrotnikowa- rozciąga się po obu stronach równika, między zwrotnikiem Raka a zwrotnikiem Koziorożca, bardzo gorąca, tylko na tej strefie słońce w południe znajduje się w zenicie
5 2 5