Trzykrotnie przekształc podany tekst:
W tym semestrze uda mi się poprawic stopień z historii.Następną kartkówkę napiszę na piątkę i będę miał czwórkę na świadectwie.
a)podkreśl, że jesteś absolutnie pewien wygłoszonej opinii,
b)podaj warunki, od których spełnienia wszystko zależy,
c)wyraź wątpliwośc.
WYKORZYSTAJ ZWROTY Z RAMKI:nie mam złudzeń, że...*jest mało prawdopodobne, że...*wątpie, żeby...*nie wierzę, żeby...*nie wydaje mi się, żebym...
PROsZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ;-)

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-07T16:44:16+01:00
A) Nie mam złudzeń, że w tym semestrze uda mi się poprawic stopień z historii. (Wystarczy tylko, że* ) Następną kartkówkę napiszę na piątkę i będę miał czwórkę na świadectwie.
* jeśli chodzi tylko o to żeby podstawić te wyrażenia z ramki to tego nie pisz, ale jak nie to będzie lepiej brzmieć.
b) Jest mało prawdopodobne, że w tym semestrze uda mi się poprawic stopień z historii, chyba że następną kartkówkę napiszę na piątkę i będę miał czwórkę na świadectwie.

c) Nie wydaje mi się żebym w tym semestrze uda mi się poprawić stopień z historii. Wątpię żebym następną kartkówkę napiszę na piątkę i miał czwórkę na świadectwie.
70 4 70
2009-12-07T16:45:39+01:00
1. W tym semestrze uda mi się poprawic stopień z historii! Następną kartkówkę napiszę na piątkę! Będę miał czwórkę na świadectwie!


2. W tym semestrze uda mi się poprawic stopień z historii.Jeżeli następną kartkówkę napiszę na piątkę to będę miał czwórkę na świadectwie.


3. W tym semestrze może uda mi się poprawic stopień z historii. Jest mało prawdopodobne że nie dostane piątki z kartkówki, jednak wątpie że będe miała czwórkę na świadectie.

79 4 79
2009-12-07T17:12:57+01:00
1.Nie ma złudzeń że w tym semestrze uda mi się poprawić stopień z historii. Jest mało prawdopodobne że następną kartkówkę napisze na niższy stopien niż piątka. Wątpie żeby nauczyciel wstawił mi ocenę niższą niż czwórka na świadectwie.

2.W tym roku poprawię ocenę z historii! Następną kartkówkę napisze na piatkę!
Napewno będę miała czwórkę na świadectwie!

3.Nie wierzę że w tym semestrze nie uda mi się poprawić historii. Nie wydaje mi się, zebyn następną kartkówkę napisała na niższy stopień niz piątka. Nie ma złudzeń że bedę miała czwórkę na świadectwie.

P.S. Mam nadzieję że Ci sie spodobało ;) I oczywiście że Ci się przyda ;)
P.S. Sprawdź błędy ortograficzne ;)

Pozdrawiam, Luna97
30 3 30