Witam prosiłbym o rozwiązanie kilku zadań.

1.Aby obliczyć ile przekątnych posiada wielokąt,należy pomnożyć liczbę jego boków przez liczbę o 3 mniejszą i otrzymany wynik podzielić przez 2.

a)Zapisz w postaci wyrażenia algebraicznego ile przekątnych ma wielokąt o n bokach.
b)oblicz ile przekątnych ma trzydziestokąt.

2.Pięć lat temu Ania miała dwa razy mniej lat niż będzie miała za 5 lat.Ułóż równanie pozwalające obliczyć obecny wiek Ani.Rozwiąż to równanie.

3.Jeden z boków prostokąta jest o 3 cm dłuższy ,a drugi o 1 dm krótszy od boku pewnego kwadratu.Pole prostokąta jest o 170 cm² mniejsze od pola kwadratu.Oblicz obwód tego prostokąta.

4.Marzena kupiła notesy 60-kartkowe,32-kartkowa i 16-kartkowe.Notesów najcieńszych jest o 5 więcej niż 32-kartkowych,a najgrubszych-tyle ile 16 kartkowych i 32-kartkowych razem.Wszystkie notesy zawierają łacznie 1220 kartek.Ile notesów każdego rodzaju zakupiła Marzena?
Ułóż odpowiednie równanie i rozwiąż je.

5.Na przedstawienie przyszło d dorosłych i m dzieci.Razem 123 osoby.Kiedy przed końcem przedstawienia wyszedł jeden tata z dwójką 4-letnich synów,okazało się że dzieci jest trzy razy więcej niż dorosłych.Zapisz odpowiedni układ równań i oblicz ,ilu dorosłych i ile dzieci przyszło do teatru.

6.Hurtownia odzieży zakupiła 12 jednakowych zimowych płaszczy i 15 jednakowych kurtek za łączną kwotę 13 550 zł.Płaszcz było o 180 zł droższy niż kurtka.Oblicz cenę zakupu przez hurtownię płaszcza oraz cenę zakupu kurtki.Zapisz Wszystkie obliczenia.

7.Podczas trzydniowego rajdu rowerowego uczniowie przejechali 65 km.Drugiego dnia pokonali 2 razy dłuższą trasę niż pierwszego dnia,a trzeciego o 5 km więcej niż pierwszego dnia.Ile kilometrów przebyli każdego dnia?Zapisz wszystkie obliczenia.

1

Odpowiedzi

2009-12-07T16:55:58+01:00