Zad.1
Twój sposób na chandrę.
Praca może być w formie artykułu do gazetki szkolnej na min.1 stronę
________________________
Zad.2
Napisz pracę w formie listu na min;1 stronę zeszytu,pocieszenie dla Cesi na jej chandrę,której przyczyną z jej punktu widzenie wady:
-nos jak trąba
-zapuchnięte oczy
-włosy matowe
-sylwetka przygarbiona i ociężała
Napisz do każdego z nich naturalne rozwiązanie makijaż itp.kosmetyki

na jutro !!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-07T17:47:26+01:00
Zad 1.
Jest wiele sposobów na chandrę, depresję, nudy... Jedni umieją sobie z tym poradzić, a inni nie. Jeżeli masz jakiś z objawów depresji lub jesteś ciągle przygnębiony, pamietaj: nie popadaj w paranoję, nie zamykaj się w sobie, tylko znajdź sobie jakieś ciekawe zajęcie i spróbuj się czymś zająć.
1) Lepiej jest być z bliskimi, przyjaciółmi, rodziną. To oni pomagają Ci w trudnych sytuacjach, służą radą i pocieszają. Nigdy Cię nie zawiodą, więc gdy masz jakiś problem zawsze możesz z nimi o tym porozmawiać.
2) Zajmij się czymś twórczym. Kto wie, może kryjesz jakiś niezwykły talent. Spróbuj sił w malarstwie, szkicu, pisaniu.
3) Nigdy nie siedź bezczynnie. Chodź na spacery, spotykaj się z kimś.
4) W wolnym czasie poodrabiaj lekcje, naucz się na zbliżający sprawdzian. Im wcześniej skończysz lekcje, tym szybciej pójdziesz spać, co w konsekwencji nie zarwiesz nocy i będziesz bardziej wypoczęty.
5) Porozmawiaj ze znajomymi, którymi dawno nie widziałeś/ wiadziałaś, na pewno i Tobie i osobie z którą dawno nie rozmawiałeś/ aś poprawi sie humor.
6) Nie siedź w domu, wyjdź do ludzi! Odwiedź znajomych, rodzinę, wybierz się ze znajomymi do kina, na dyskotekę.
7) Próbuj się nie kłócić z innymi, to jeszcze bardziej zwiększa stres.
Poprzez depresję, chandrę można nieodwracalnie zniszczyć sobie psychikę.Lepiej więc pomyśleć co można zrobić aby zniszczyć ją w zarodku, kiedy zauważymy pierwsze symptomy, niż później męczyć się z chandrą.

Zad.2
Droga, Cesiu!
Nikt z nas nie jest doskonały. Pomyśl co by było gdyby wszyscy na świecie wyglądali tak jakby chcieli. Świat nie byłby wtedy taki piękny. To właśnie to czyni go wyjątkowym, że na świecie jest tylu róznych ludzi, a to że coś Ci się nie podoba w twoim wyglądzie jest zupełnie normalne! Istnieją metody, aby zatuszować te małe niedoskonałości. Postaram Ci się pomóc jak tylko moge najlepiej. Otóż jeżeli masz podłużny nos możesz to zatuszować za pomocą różu do policzków oraz brązera i korektora. Róż na policzki możesz nałożyć w taki sposób, aby poszerzyć twarz asymetralnie do nosa. Powinnaś również mocniej podkreślać oczy, aby przykuć uwagę innych właśnie na nie. Jeżeli masz zapuchnięte oczy, możesz stosować kremy na noc likwidujące opuchnięcia pod oczami oraz używać korektora, który zamaskuje je. Do włosów polecam Ci stosowanie odżywki wzmacniającej oraz regenerującej włosy suche i zniszczone. Najlepiej używać jej razem z szamponem z tej samej linii. A co do szczotki do włosów... lepiej stosować grzebień, gdyż włosy lepiej się rozczesują, a nie elektryzują się i tak bardzo nie wypadają. Jeżeli masz ociężałą sylwetkę i lekko przygarbioną, powinnaś zacząć nosić inne biustonosze, takie które wyprostują twój kręgosłup, a także nie powinnaś nosić zbyt dużych ciężarów na plecach. Możesz to również zatuszować innymi ubraniami, które to ukryją. Tak na prawdę nie masz się czego przejmować, bo każdy ma jakieś wady i z wiekiem zaczyna je akceptować. Mam jednak nadzieję, że trochę pomogłam ;)
Z poważaniem, Karodziejka.mam nadzieję, że może być ;)
troszkę nad tym siedziałam;P...
i pisałam sama! więc sprawdź sobie w google;P
3 4 3