Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-07T17:11:10+01:00
Tomek jest Amerykaninem, który mieszka w St. Petersburgu nad rzeką Mississippi. Ma 12 lat i jest znany jako Czarny Mściciel Hiszpańskich Wód. Bohater jest wychowywany przez ciotkę Polly (siostrę swojej matki), ponieważ jest sierotą. Ma opinię łobuziaka i rozrabiaka, ale jest także dżentelmenem. Dwunastolatek marzy o wolności i chce także żyć z Becky. Starał się o jej względy i się zaręczyli. Tomek potrafił także się nią zaopiekować w jaskiniach.
Chłopiec jest szczupły, niewyskoki, ale i bardzo szybko i zwinnie się porusza. Niebieskooki i ciemnowłosy bohater ma piegowatą twarz i figlarnie się uśmiecha. Jest ładny i w odróżnieniu od nas miał dwa ubrania, pierwsze byle jakie ubranie na co dzień, ale gdy zbiżała się niedziela, musiał chodzić w butach i nosić kapelusz.
Tomek kradł, okłamywał ciągle ciotkę Polly, przeklinał, wagarował i palił tytoń, gdy uciekł z domu. Bił się i wierzył w zabobony, ponieważ chłopcy poszli na cmentarz, aby udunąc brodawki. Po za tym był bardzo roztrzepany i nie lubił się nad niczym zastanawiać, na przykład, gdy Becky podarła książkę nauczyciela i on to zobaczył, nie wahał się ani chwili, aby zrzucić całą winę na siebie. Ale poza tym wszystkim Tomek to dobry i szlachetny chłopiec o złotym sercu. Lubił pomagać ciotce i był bardzo uczciwy. Był wiernym przyjacielem Hudca. Gdy uciekł z domu i wrócił do niego po kryjomu, pocałował ciotkę Polly, a więc był troskliwy. Maił bardzo dużo pomysłów. Jest to dobry chłopak i jest bardzo odważny.
Uważam, że Tomek jest wzorem na przyjaciela i chciałbym się z nim zaprzyjażnić. Podoba mi się i chłopcy w jego wieku mogliby być tacy sami jak on.
2 5 2