Odpowiedzi

2009-12-07T18:24:23+01:00
"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego"

Człowiek z natury nie patrzy siebie tylko na innych. Po prostu jesteśmy takimi stworzeniami, które nie lubią przyznawać się do błędu. Wolimy komuś zwrócić uwagę na to, co robi i nie raz mamy z tego nawet satysfakcję. Jest nawet takie przysłowie:"Widzieć w oku bliźniego źdźbło, a we własnym nie widzieć belki". Zresztą trudno nam wymienić swoje wady (zawsze wymieniamy zalety) a np. kolega nasz wymieniłby całą listę wad...
2009-12-07T18:28:20+01:00
"Znacznie trudniej jest sądzić siebie niż bliźniego"- Oznacza to ze każdy z nas nie przyznaje sie do błedu.Widzi tylko złe postepowanie u drugiego człowieka, zamiast u siebie.Patrzymy tylko na kogoś innego i zwracamy mu uwage, gdy, zrobi coś nie tak jak miał zrobić.Wyliczamu mu jego wady. lecz sami nie patrzymy jakie my posiadamy. Lepiej jest zawsze kogos innego oskarżyc niz samych siebie, ponieważ nigsy nie bedzie wobec swojego osądu sprawiedliwi.


Mam nadzieje ze pomogłam;)
2009-12-07T18:32:42+01:00
Zdanie "Mowa jest źródłem nieporozumień" daje nam jasny przekaz . Gdyż każde słowo które padnie z czyichś ust morze wzbudzić różne emocje . Dobre jak i złe w zależności od znaczenia słowa jak i sytuacji w których je wypowiemy . Gdy osoba do której kierujemy słowo nie zrozumie całkowitego przekazu , może powstać tak zwany konflikt słowny . Każde słowo ma dwojakie znaczenie , a więc trzeba je umiejętnie dobierać .