Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-07T18:45:45+01:00
PRZYPOWIEŚĆ O SYNU MARNOTRAWNYM
Młodszy syn domagal sie majatku. Ojciec dal mu majatek i mlodszy syn odjechal do dalekiego kraju.Kiedy mlodszy syn stracil wszystko, wrocil do domu blagal ojca o przebaczenie. Ojciec ubral syna w najlepsze ubranie i ucztowali powrot syna. Starszy syn byl oburzony tym faktem. Mlodszy syn byl szczesliwy ze nie stracil milosci ojca.
PRZYPOWIEŚĆ O UCZCIE
Jezus zaprosil Zydow na uczte ale ci odrzucili zaproszenie robiac wymowki. Miasto Zydow zostalo podpalone poniewaz oni odrzucili zaproszenie Jezusa na uczte. Na uczte zostali zaproszeni przypadkowi ludzie. Krol zauwazyl jednego czlowieka ktory nie mial szaty weselnej. Krol kazal zwiazac mu nogi i rece i wyrzucic go do ciemnosci zewnetrznej.
7 4 7
2009-12-07T18:48:50+01:00
Syn Marnotrawny
Przypowieść ta opowiada historię o dwóch synach i ojcu. Młodszy z braci postanowił zabrać swoją część majątku i rozpocząć własne życie, jednak roztrwonił majątek i postanowił wrócić do ojca. Ojciec czekał na niego z niecierpliwością. Gdy go zobaczył postanowił urządzić ucztę. Jednak jego starszy brat zarzucił ojcu że nigdy ojciec nie urządził dla niego uczty pomimo tego że wiernie mu służył. Ojciec wytłumaczył mu, że wszystko co należny do niego należny również do jego syna i że go bardzo kocha.Przypowieść o ziarnku gorczycy.
w tej przypowieści Jezus porównuje królestwo boże do ziarnk gorczycy. jest ono najmniejsze ze wszystkich ziaren, jednak gdy wykiełkuje i wyrośnie staję się największą z roślin. I swoją wielkością przygłusza inne.
10 4 10