Odpowiedzi

2009-12-07T18:59:58+01:00
AbiWord - Wygodny, szybki i co ważne, całkowicie darmowy edytor tekstów. Ze względu na mocno zbliżony do MS Word interfejs, do korzystania z AbiWord można bardzo łatwo się przyzwyczaić dotychczasowym użytkownikom pakietu Microsoftu.

Microsoft Word - Word umożliwia przygotowywanie dokumentów w oparciu o galerię szablonów, dostępne są także biblioteki czcionek, stylów, obrazów ClipArt i diagramów SmartArt.

Notepad - jest małym i szybkim edytorem tekstu będącym doskonałym dla wszystkich programistów, zamiennikiem standardowego Notatnika Windows.
6 3 6
2009-12-07T19:16:55+01:00
Open Office - pakiet oprogramowania biórowego.
Powstała nowa wersja pakietu biórowegi Open office 2.0. Arkusz kalkulacyjny został rozszeżony 66536 wierszy

Opne Office składa się z
writer,calc,Draw,Impress,Base

Microsoft Word

Angel Writer edytor tekstów produkcji rosyjskiej.
6 3 6
  • Użytkownik Zadane
2009-12-07T20:36:18+01:00
Writer - edytor tekstowy wchodzący w skład pakietu biurowego OpenOffice.org, który jest oprogramowaniem otwartym. Obsługuje formaty plików Microsoft Word (.doc) oraz ma swój format plików (.odt) oraz wiele innych, między innymi może zapisywać dokumenty w formacie Adobe Acrobat Reader (.pdf). Jest rozpowszechniany zarówno na Windowsa, jak i Linuxa. Jest to największy konkurent dla pakietu Microsoftu pod względem funkcjonalności, jak i popularności.

Notatnik - bardzo skromny edytor tekstowy wbudowany w system operacyjny Windows. Często jest wykorzystywany do tworzenia stron internetowych oraz aplikacji. Tworzy i odczytuje dokumenty w formacie .txt. Ma jeden pasek, na którym są opcje związane z plikiem oraz innymi czynnościami (typu edycja, widok, wstaw, format i pomoc).

WordPad - kolejny edytor wbudowany w systemy operacyjny Windows. On zaś w porównaniu do Notatnika obsługuje troszkę więcej formatów oraz łatwiej w nim się zmienia opcje związane z czcionką oraz z wyrównaniem - te funkcje są na jednym pasku narzędzi. Kolejnym paskiem jest pasek, na którym są opcje związane z czynnościami na pliku oraz w tekście (typu kopiuj, wytnij, wklej).Różni się on tym od Notatnika, że na nim są ikony i jest on dodatkowy, ponieważ jeszcze jest na samej górze ten sam jak w Notatniku. Jest też taki pasek, za pomocą którego można robić wcięcia w tekście poprzez przesuwanie suwakiem. Ostatnim paskiem jest pasek stanu.

Microsoft Word - edytor wchodzący w skład pakietu Microsoft Office. Jest to najbardziej rozbudowany edytor tekstowy na rynku. Jego najnowsza wersja charakteryzuje się ładnym wstążkowym interfejsem, przy tym uproszczając operowanie aplikacją. Ten edytor jest idealny do tworzenia profesjonalnych dokumentów. Najnowszym formatem, który jest obsługiwany przez najnowszego Worda jest format .docx, ale dobrze se również ta aplikacja radzi że starszym formatem, czyli .doc oraz wieloma innymi formatami, ale standardowo nie można tworzyć plików w formacie .pdf. Możliwe jest do dopiero po instalacji specjalnej wtyczki. Z internetu można pobrać szablony, wtyczki oraz makra, które polepszają prace edytora oraz ją ułatwiają i skrócają.

Inne edytory tekstowe: AbiWord, Angel Writer, Notepad2, EditPad Lite.

Mam nadzieje, że pomogłem ;)
3 4 3