Odpowiedzi

2009-12-07T19:08:07+01:00
Stowarzyszenie młodych poetów.

Stowarzyszenie to będzie się zajmowało poznawaniem młodych artystów tworzących dzieła. Mam na celu założyć w mojej szkole właśnie takie koło. Z chęcią zapraszam młodych poetów a także poetki.

Pozdrawiam
1 5 1
2009-12-07T21:29:46+01:00
Chętnie założę Stowarzyszenie Porozumienie Młodzieży "Ponad granicami". Nazwa stowarzyszenia może wprowadzać w błąd, bo praktycznie nie ma już granic, ale ja mam na myśli inne granice. Chciałbym stworzyć stowarzyszenie do którego należałaby młodzież o różnych poglądach religijnych, politycznych. Bez względu na pochodzenie, wyznanie, kolor skóry, czy też poglądy na sprawy społeczne. Miałoby ono charakter międzynarodowy, pozwoliłoby poznać język, kulturę, zwyczaje, kuchnię innych państw. Nikt by nie sprawdzał w ankiecie członkowskiej czy jest homoseksualistą, zwolennikiem kary śmierci, wyznawcą Buddy czy członkiem Kościoła np. Zielonoświątkowców. Głównym celem Stowarzyszenia ma być integracja młodzieży w całkowitym znaczeniu tego słowa. Nie byłoby to "kółko zainteresowań", ale organizacja skupiająca młodzież myślącą, nawet jeżeli myśli inaczej niż przyjęte standardy.
Dlaczego takie stowarzyszenie? A choćby dlatego, że coraz bardziej zauważa się nienawiść wśród młodych. Źródłem tej nienawiści jest albo inny kolor skóry, inna religia lub odmienna preferencja seksualna. Prowadzi to do wybuchu zamieszek, aktów wandalizmu, czy też aktów agresji w stosunku do "innych". W Polsce również takie zjawisko ma miejsce. Ktoś zostaje pobity tylko dlatego, że jego rodzic ( ojciec lub matka) ma inną karnację skóry. A gdzie jest miłość bliźniego o której mówi każda religia? Czy tylko dlatego, że jest się muzułmaninem to od razu trzeba byc piętnowanym przez środowisko. Stowarzyszenie o którym mówię miałoby przynajmniej spróbować zmienić te zachowania.
1 5 1