Odpowiedzi

2009-12-07T19:06:16+01:00
Detergenty to środki mydlące i piorące,które nie zawierają mydła. Detergenty są składnikami proszków do prania, szamponów, płynów do mycia naczyń, płynów do prania, itp. Są zdecydowanie lepsze od mydła, wykazuje większą zdolność piorącą. Dobrze zwilżają powierzchnie różnych materiałów. Mają neutralny odczyn dlatego nadają się do prania najdelikatniejszych materiałów takich jak wełna. Bardzo dobrze piorą nawet w niskich temperaturach. Detergenty mają znacznie większą przewagę nad mydłami. Detergenty zawierają ważny składnik dzięki któremu brud nie osadza się ponownie na pranej tkaninie.Środki będące w detergentach ożywiają kolor pranej tkaniny,zmiękczają,polepszają proces prania.
3 2 3
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-07T19:14:22+01:00
Detergenty "czyszczą" dzięki temu, że działają na brud/nieczystości na następujące sposoby. Zachowują się jak surfaktanty ułatwiając mieszanie się brudu z wodą (lub innym rozpuszczalnikiem) ułatwiając zwilżanie mytych powierzchni.
Obniżają twardość wody, dzięki czemu woda lepiej zwilża powierzchnię i łatwiej rozpuszczają się w niej związki jonowe, tworzące brud. Rozkładają brud poprzez reakcję utlenienia.
Działają enzymatyczne poprzez katalizowanie reakcji prowadzących do rozkładu cząsteczek organicznych tworzących brud. Działają pianotwórczo - zwiększając powierzchnię styku brudu z środkiem myjącym.
4 4 4