Odpowiedzi

2009-12-07T19:08:58+01:00
Aleksy Dawidowski to jeden z głównych bohaterów książki "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego. Był harcmistrzem, jednocześnie należał do drużyny Buków.
Charakteryzował się on szczupłą, dryblowatą sylwetką. Miał 19 lat, niebieskie oczy, płową czuprynę. Pochodził z zamożnej rodziny, mimo tego był bardzo dobrze wychowany. Jego ojciec prowadził firmę, która produkowała broń. Miał siostrę Marylkę.
Alek był chłopcem bardzo uzdolnionym. Miał wiele zainteresowań, jednak najbardziej lubił majsterkować, a jego hobby była jazda na nartach. Miał w sobie coś, co przyciągało do niego innych. Nigdy nie był sam, zawsze otaczali go koledzy. Być może była to jego niecodzienność.
Alek był także chłopcem bardzo wesołym i pogodnym. Często się uśmiechał, wymachiwał rękoma i przy byle okazji wpadał w zachwyt. Zawsze umiał nad sobą panować, był dobrym przywódcą.
Zależało mu na szczęściu innych, nigdy nie myślał tylko o sobie.
Nie lubił siedzieć bezczynnie i czekać, każdy mógł zawsze liczyć na jego pomoc.
Przeżył tylko 23 lata, gdyż przyszło mu żyć w ciężkich czasach, jednak swoim krótkim życiem zdołał dać świadectwo swej niezwykłej odwagi i poświęcenia.
Wśród innych bohaterów książki oceniam go bardzo pozytywnie. Chciałabym mieć tak wiernego i oddanego przyjaciela