Odpowiedzi

2009-12-07T19:22:26+01:00
Nie wiem dokładnie, ale jak ja prowadziłam lekcje, to wydrukowałam tekst piosenki i wycięłam z niej nietóre słowa, które klasa poprzez jej słuchanie musiała je wpisać do tekstu. A poza tym różne zadania związne z tekstem :)
2009-12-07T19:24:02+01:00
W zależności jaki to ma być temat jeżeli np. bazujemy na podręczniku to możemy do danego tematu objaśnić czasy i słowka nowe jakie się tam znajdują jeżeli to ma być przez nas zorganizowane to ja bym przygotował jakąś piosenkę i z niej jakieś słówka wypisał dał wszystkim teksty powyżucał z p piosenki jakieś słówka i niech słuchając uzupełniają. Potem można je objaśnić i zrobić z nich krzyżówke
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-07T19:27:00+01:00
Ja bym na początek przeczytała jakieś wprowadzenie-najłatwiej będzie np o kulturze brytyjskiej - że W. Brytania jest podzielona na trzy kraje. Że mówi się tam jęz. ang. ale w różnych regionach mają rózne akcenty itp - tu liczę na Twoje pomysły, Panie Ambitny :) potem możesz opowiedziec coś o kulturze, o czerwonych autobusach, o Trafalgar w Londynie, o Big Benie, poprzec to wszystko zdjęciami. Jeśli chcesz, mów cały czas po angielsku - jeśli nie - możesz np mówic 4, 5 zdań a potem tłumaczyc na PL. Na koniec zrobiłabym krzyżówkę z polskimi pytaniami ale z angielskimi hasłami, ew. grę w wisielca lub coś w tym stylu. Na koniec rozdałabym karteczkę z dwoma, trzema zadaniami do rozwiązania (oczywiście związanymi z wcześniej przedstawioną lekcją). Możesz podac przykłady znanych Anglików mieszkających w PL, czym się zajmują itp. Dałabym też klasie listę słówek na kartce(ale nie za dużo, żeby nie wystraszyc! :P ). :)