Odpowiedzi

2009-12-07T19:49:17+01:00
Diet bez konsultacji z lekarzem nie powinno stosować się ponieważ:
1. Nigdy nie masz pewności że dieta nie jest dla ciebie szkodliwa ( możesz być uczulony na jej składniki)
2. Nie wiesz czy nie masz skłonności do popadania w bulimię lub anoreksję (lekarz potrafi to stwierdzić)
3. Nie wiesz czy dieta nie jest ułożona przez kogoś kto chce aby ją stosowano ze szkodami na zdrowiu ( np. diety ze stron internetowych)
4. Zazwyczaj w gazetach czy na stronach int. diety są podawane dla ludzi powyżej lat 16, jeśli ich nie masz nie powinno się stosować diety nie dostosowanej do swojego wieku, ponieważ może zaszkodzić funkcjom życiowym ( np. wzrost)
5.Lekarz zawsze poda ci dietę zgodną z twoim planem dnia (np. chodzenie do szkoły) a gdy weźmiemy dietę z np. internetu możne tam pisać np. 12:00 zjedz jajecznicę z jednego jajka, a wiadomo ze tego w szkole nie zrobicie.

1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-07T20:00:54+01:00
1. Tylko kilka procent ludzi z nadwagą dzięki odpowiedniemu odżywianiu się na stałe uzyskuje idealną wagę.Większość bezskutecznie testuje coraz to nowsze diety cud.Osoby chcące stracić szybko zbędne kilogramy sięgają po radykalne środki.Mało kto zdaje sobie sprawę, że odchudzanie bez nadzoru specjalisty może prowadzić do poważnych zaburzeń pracy serca,nerek czy wątroby.Moda na szczupłą sylwetkę jest szczególnie niebezpieczna u młodych kobiet.Może ona doprowadzić do wycieńczenia organizmu(anoreksja).
2.potrawy przygotowane na parze są bardzo zdrowe i dietetyczne.Nie zawierają zbędnego tłuszczu(na którym potrawy są zazwyczaj pieczone lub smażone),oraz nie zawierają związków toksycznych powstających np. przy smażeniu potraw.
1 5 1