Odpowiedzi

2009-12-07T20:15:12+01:00
1 grudzien
*Stanisław Gawłowski, wiceminister środowiska zaprzecza, by miał zając miejsce ministra Macieja Nowickiego. Jednocześnie zaznacza, że ani z nim, ani z Nowickim nikt nie rozmawiał na ten temat. Tymczasem tygodnik „Wprost" podaje, że jednym z powodów zapowiadanej dymisji ministra środowiska była ostra kłótnia z premierem na temat pieniędzy ze sprzedaży Hiszpanii praw do emisji CO2.

*1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Szacuje się, że w Polsce wirusem HIV zarażonych jest 15-20 tysięcy osób. Światowy Dzień AIDS w tym roku odbywa się pod hasłem "W życiu jak w tańcu, każdy krok ma znaczenie".

2grudzien
*Barack Obama zapowiedział wsparcie kontyngentu Amerykańskiego w Afganistanie liczbą 34 tys. żołnierzy. Chce w ten sposób pokonać talibów i Al Kaidę w 18 miesięcy. Po takim czasie wojska amerykańskie mają wrócić do kraju.

*Barack Obama zapowiedział wsparcie kontyngentu Amerykańskiego w Afganistanie liczbą 34 tys. żołnierzy. Chce w ten sposób pokonać talibów i Al Kaidę w 18 miesięcy. Po takim czasie wojska amerykańskie mają wrócić do kraju.

3 grudzien
*Wiceszef klubu PO Janusz Palikot odwoła swojego Piotra Sawickiego. Stanie się tak po informacjach, że asystent pracował w firmie swojego brata, działającego w branży hazardowej.

*Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski za spekulacje prasowe uznał płynące z Waszyngtonu informacje, że obiecane przez USA rakiety Patriot będą przekazywane Polsce jako rakiety do celów ćwiczebno-szkoleniowych.

4 grudzien
*Donalda Tuska popiera w rankingu prezydenckim 34 procent ankietowanych, czyli o 4 procent mniej niż przed miesiącem. Z najnowszego sondażu Instytutu Homo Homini wynika, że rosną natomiast notowania Włodzimierza Cimoszewicza.

*Budżety jednostek samorządu terytorialnego po 3 kwartałach 2009 r. zamknęły się nadwyżką w wysokości 4,155 mld zł wobec planowanego deficytu w kwocie 25,515 mld zł - podało Ministerstwo Finansów.

5 grudzien
*Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński powinien być kandydatem SLD w przyszłorocznych wyborach prezydenckich - uznali uczestnicy odbywającej się w sobotę w Sosnowcu śląskiej konwencji Sojuszu.

*W kwietniu 2010 roku w Kaliningradzie planowane jest spotkanie premierów Rosji i Polski, Władimira Putina i Donalda Tuska - poinformował radca ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie Dmitrij Polianski, którego cytuje agencja RIA-Nowosti.


6grudzien
*Szef PiS Jarosław Kaczyński ocenił w poniedziałek, że nie było podstaw do usunięcia posłów Zbigniewa Wassermanna i Beaty Kempy z hazardowej komisji śledczej; w jego opinii, to marszałek Sejmu Bronisław Komorowski odpowiada za to, by prawo w Sejmie było przestrzegane, a dwójka posłów PiS powróciła do komisji śledczej.

*Na wiosnę w Warszawie, z inicjatywy SLD, ma odbyć się jedno ze spotkań programowych Partii Europejskich Socjalistów - poinformował szef Sojuszu Grzegorz Napieralski. To wynik poniedziałkowych uzgodnień Napieralskiego z liderem PES Poulem Nyrupem Rasmussenem.

mam nadzieje ze jakos pomoglam