,,Nie mów tego, o czym należy milczeć, nie przemilcz tego, co należy powiedzieć" Czy zgadzasz się z tym stwierdzeniem? Rozważ to w rozprawce.
Proszę o podanie tylko argumentów ,,za" słusznością tej tezy zawartych w hipotezie pytania. Podałam treść rozprawki, żeby było wiadomo. Jestem otwarta na pomysły. Tylko niech piszą osoby, które wiedzą i mają pomysł, a nie kolekcjonerzy punktów

3

Odpowiedzi

2009-09-02T19:04:47+02:00
Oczywiście, że się zgadzam. Tajemnic, ani poufnych rzeczy nie należy mówić, rozpowiadać. Czyli przemilczeć. A nie należy nie mówić o ważnych rzeczach np. mój kolega ćpa, albo inne tym podobne rzeczy.
2009-09-02T19:21:24+02:00
Książka pt. "Romeo i Julia", gdyby powiedzieli swoim rodzicom o swojej miłości to mogli by nadal żyć w szczęściu.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-02T20:59:08+02:00
W pełni zgadzam się z podajacą w zdaniu(cytat) tezą, co mojim zdaniem jest oczywiste gdyż ludzie bardzo często muwią o żeczach o kturych nie powinni a milczą o tym co powinni otwarcie powiedzieć.
argumentem za tym jest to że zdąża się jakże często ze ludzie muwia bez zastanowienia jakie skutki może to nieśc, zdradzając przez to często tajemnice przyjaciuł co skutkuje ich utratą. Znam osobe ktura przez nieuwage powiedziała o sekrecie przyjaciułki komus innemu oczywiście sprawa sie wydała a te 2 dziewczyny jusz sie nie przyjaźnią.
w pierwszym argumencie mówiłam o utraconej przyjaźni w tym wspomnę o utraconej miłości choć tu sprawa rozbija sie raczej o przemilczenie faktów które nalezy powiedzieć. często ludzie z powodu ruznych obaw nie muwią o swoich uczuciach przez co traca je i cierpią.
podsumowując stwierdzam ze teza (cytat) jest prawdziwa i ludzie zawsze powinni najpierw przemyśleć co i komu powinni powiedzieć by puźniej nie cierpiec przez muwienie za wiele bąc zbytnie milczenie.mam nadzieje ze pomogłam;))
2 5 2