Odpowiedzi

2009-12-07T20:43:20+01:00
Ptaki gnieżdżące się na ziemi wykluwają się już dobrze rozwinięte i nie wymagają dużej opieki rodziców. Potrafią same zdobywać pożywienie a rodzice chronią je przed drapieżnikami. Natomiast ptaki gnieżdżące się w dziuplach i na gałęziach drzew są niemal całkowicie uzależnione od rodziców. Mają dobrze rozwinięty układ pokarmowy, lecz cała reszta – nawet oczy – są niedokończone. Nie trwa to jednak długo. Dzięki obfitemu karmieniu pisklęta rozwijają się w błyskawicznym tempie. Najtrudniejszym zadaniem w życiu ptaka jest karmienie młodych. U większości ptaków samica opiekuje się młodymi w gnieździe, a samiec przynosi jej i pisklętom pożywienie. Nawet gatunki, których pisklęta żerują samodzielnie, muszą chronić swe potomstwo przed drapieżnikami i złą pogodą. Niektóre ptaki ani na moment nie rozstają się ze swymi młodymi.
20 4 20
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-07T20:43:32+01:00
Pingwin składa jedno jajo na dwa lata. Jajo waży około 300g. Jajo jest wysiadywane na zmianę przez samca i samicę przez około 55 dni. Rodzice trzymają jajo na stopach i przykrywają je fałdą brzuszną. Zmieniają się co 6-18 dni; to z nich, które nie wysiaduje, płynie polować. Po wykluciu pisklęta są jeszcze trzymane na stopach rodziców przez 30-40 dni, aż wykształcą puch i będą zdolne regulować temperaturę ciała. młode pozostają w kolonii przez całą zimę. W tym czasie rodzice polują od czasu do czasu karmiąc pisklęta. Przerwy miedzy karmieniami dochodzą do 3 miesięcy. Zdrowe pisklęta mogą przeżyć 5 miesięcy bez pokarmu. pierzenie odbywa się następnego lata. młode pingwiny osiągają dojrzałość płciową po około trzech latach swojego życia.
37 4 37
2009-12-07T23:29:00+01:00
Pingwin składa jedno jajo na dwa lata. Jajo waży około 300g. Jajo jest wysiadywane na zmianę przez samca i samicę przez około 55 dni. Rodzice trzymająjajo na stopach i przykrywają je fałdą brzuszną. Zmieniają sięco 6-18 dni; to z nich, które nie wysiaduje, płynie polować. Po wykluciu pisklęta są jeszcze trzymane na stopach rodziców przez 30-40 dni, aż wykształcą puch i będą zdolne regulować temperaturę ciała. młode pozostają w kolonii przez całą zimę. W tym czasie rodzice polują od czasu do czasu karmiąc pisklęta. Przerwy miedzy karmieniami dochodzą do 3 miesięcy. Zdrowe pisklęta mogą przeżyć 5 miesięcy bez pokarmu. pierzenie odbywa się następnego lata. młode pingwiny osiągają dojrzałość płciową po około trzech latach swojego życia.Pingwiny gniazdują na wybrzeżach w wielkich koloniach liczących nawet kilkaset tysięcy osobników. Gniazda zakładają w szczelinach i rozpadlinach skalnych lub zagłębieniach terenu. Podobnie jak u flamingów jajo pingwina jest zawsze jedno. Ponieważ jest strasznie zimno, pingwin samiec trzyma je na łapach i okrywa ciepłą skórą. Samiec stoi tak przez 6 tygodni bez ruchu a na uwagę zasługuje fakt, iż pingwin przez ten czas nie przyjmuje pokarmów. Pisklęta pozostają pod opieką rodziców lub w tzw. "szkółkach" zwykle do 10 tygodni, a nawet i 13 miesięcy, jak u pingwina królewskiego. Jaja pingwiny składają na początku arktycznej zimy, gdy temperatura dochodzi do -50 stopni Celsjusza
10 4 10