Pierwszy fragment dziennika podróży uzupełnij opisem krajobrazu,drugi opisem zwyczajów weselnych.

25 sierpnia

Na szczyt wchodziliśmy prawie cztery godziny.Szczególnie uciążliwy był ostatni odcinek.Pod krzyżem znaleźliśmy się dokładnie o trzynastej. Z Giewontu roztaczał się niezwykły widok.
26 sierpnia

Po południu spacerowałem ulicami Zakopanego. Przypadkiem spotkałem mojego dawnego znajomego , który niemal siłą zaciągnął mnie na wesele. Prawie dwie godziny obserwowałem , jak wygląda tradycyjne wesele góralskie.

1

Odpowiedzi

  • lin
  • Rozwiązujący
2009-12-08T00:19:53+01:00
Cz 1 Przede mna, w dole, Gubałówka i miasto Zakopane. Malutkie Domy, ledwo widoczne drogi . Po Prawej Stronie wierzchołek kolejnej góry, soczeście zielony, z licznymi skałkami. Po lewej Stronie równiez góry, wysokie, o róznych kszlałtach i kolorach. Kiedy się odwóróciłem nie mogłem nacieszyc oczu. Przede mna rozciagał sie cudowny widok: ogromne, masywne góry, zielono-czerwone wierchy. Kolejka wioząca turystów Na Kasprowy Wierch, w dole doliny malenkie, drewniane schronisko. To był fantastyczny widok. cz2 Uroczystosc odbywala sie w starym, goralskim lokalu w centrum Zakopanego. Młodzi ubrani byli w tradycyjne góralskie stroje. Goscie weselni rowniez, choc nie wszyscy, czesc z nich pochodziła tak jak ja z innych stron. Stoły uginały sie od jedzenia, a orkiestra grała goralskie przyspiewki w takim tempie ze momentami brakowało mi tchu. Wybawilem sie jak nigdy. Bede miło wspominał:) pisalam sama, takze spoko nikt nie posadzi cie o zerzniecie z gotowca:)
8 3 8