Odpowiedzi

2009-12-19T13:39:01+01:00
Charakterystyka Maryli.
Jedna z ważniejszych postaci występujących w Ani z Zielonego Wzgórza. Starsza kobieta,która wraz z bratem Mateuszem zgodziła się wsiąść Anię na wychowanie Być może stara panna nie zna się na wychowywaniu dzieci, ale chyba i tak nadaje się do tego lepiej niż stary kawaler?
Pisarka przedstawia ją jako kobietę wysoką, szczupłą, o kanciastych kształtach, surową i zasadniczą ?Jej ciemne włosy poprzetykane były srebrnymi nitkami i jak zawsze upięte wysoko w mały, ciasny kok, z którego sterczały groźnie dwie metalowe szpilki".
Kobieta zasadnicza i dość surowa, początkowo niechętna marzycielskiej naturze Ani i jej gadatliwości. Niemal zawsze ukrywała swe uczucia, nigdy nie okazywała słabości. Nie osadzała surowo innych, chociaż dostrzegala ich wady. Lubila haftowac. Dbała o dom, była obowiązkowa i sumienna. Nie zwracała szczególnej uwagi na piękno otaczającej ją przyrody, ale je zauważała.Moim zdaniem Maryla była kobietą czcigodną naśladowania. Choć była osobą zasadniczą i surową miała szacunek do ludzi oraz swoje pasję. Wobec tego, co ją otaczało, nie była obojętna. Potrafiła zrozumieć Anię. Nie była obojętna, gdy innym działa się krzywda.