Ułóż trzy krótkie teksty z podanymi wyrazami albo im pokrewnymi. Podkreśl je w napisanym tekście i sprawdź pobrawność zapisu.

hala,handel,hurtowy,wahać się,herbata,alkohol

bohater,herb,heros,hełm,historia,hołd

charakter,cecha,chwała,szlachetny

2

Odpowiedzi

  • Gdee
  • Początkujący
2009-12-08T14:33:47+01:00
Wczoraj na hali odbył się wielki handel hurtowymi rzeczami. Wielu ludzi sprzedawało alkohole i herbaty. - Pan Kuba wahał się co wybrać.

Bohater wybranej przezemnie lektury, był herosem w białym hełmie. Dzięki jego historii zmienił się herb państwa, z któreo pochodził. Jego czyny i złożony hołd zmieniły przyszłe pokolenie.

Wielu ludzi, których znam cechują się tym, że są szlachetni i uczciwi, uważam że to powód do chwalenia ich, ponieważ nie każdy ma tak wspaniały charakter.
9 4 9
2009-12-08T14:38:01+01:00
1 TEKST

Wybrałam się rano na HALE, ponieważ odbywał się tam co tygodniowy HANDEL czym sobie mozna zapragnąć. Zakupiłam kilka opakować HERBATY indyjskiej oraz 3 butelki dobrego ALKOHOLU. WAHAŁAM się co do zakupu, ale były przystępne ceny, gdyż sprzedawano je HURTOWO.


2 TEKST
W HISTORII Polskii jest wielu BOHATERÓW, czy HEROSÓW. Są oni ważnymi postaciami, są wzorcami do naśladowania. Uważam się nalezy im oddawac HOŁD,ponieważ zasłużyli sobie na to. Nie jeden z nas jak był młody zakładał HEŁM na głowę i udawał wojownika. Cieszy mnie to że isteją jeszcze namiastki czynów tych bochaterów w przeróżnych HERBACH


3 TEKST
Każdy człowiek ma inny CHARAKTER.Jednej osoby może być NACECHOWANY pozytywnie a innego negatywnie. Jeżeli osoba jest uprzejma, zachowuje się adekwatnie do sytuacji warta jest POCHWAŁY. Takie zachowanie jest cenione,a gdy do tego jeszcze jest osobą kótra potrafi się zachować SZLACHETNIE to jest to dar.
7 3 7