Odpowiedzi

2009-12-08T14:57:27+01:00
W prawym górnym rogu: Warszawa, dn. 13 XI 09r.

2 linijki niżej, na środku: Drogi Kamilu!

Przepraszam bardzo, że długo nie odpisywałam na Twój miły list. Byłam przeziębiona i leżałam w łóżku. Miałam gorączkę i katar. Tak minął tydzień.
Leżąc w łóżku słuchałam, jak tatuś czytał mi piękną baśń, pt. "Akademia pana Kleksa". Jana Brzechwy. Pan Kleks był założycielem i jedynym profesorem wielkiej akademii. Autor pisał w tej książce o Adasiu Niezgódce, szpaku Mateuszu i ich przygodach.
Zachęcam Cię do przeczytania tej książki, jest na prawdę niesamowita. Kiedy ją przeczytasz, napisz o swoich wrażeniach.

Pozdrawiam Cię gorąco
Zosia
Wiem, być może krótkie rozwinięcie, zawsze możesz coś dopisać. Albo podstawić swój pomysł pod wzór. Przepraszam, ale tylko takie coś miałam w zeszycie.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-08T15:04:16+01:00
[jakieś miasto], [data]

Drogi Michale!

Witam, piszę ten list do ciebie, gdyż chcę ci opowiedzieć o o bohaterze wspaniałej książki pod tytułem: "Kamienie na szaniec".
Jest nim Jan Bytnar, pesudonim "Rudy". Jest to jeden z trójki głównych postaci w książce. Chłopiec nie pogodził się z niemiecką okupacją. Chciał za wszelką cenę wygnać wroga z ojczyzny. Uczył się on w gimnazjum im. Stefana Batorego. Tam dołączył do drużyny harcerskiej, gdzie zaprzyjaźnił się z wieloma ludźmi. Rudy był torturowany przez faszystów, lecz nie wydał swoich kolegów. Zginął po akcji odbicia go z więzienia.
Moim zdaniem Rudy jest przykładem, dla każdego Polaka.

Pozdrawiam, Stefan.
2009-12-08T15:08:14+01:00
Droga Ewo!
Chcę polecic Ci wspaniałą książkę pt"Ania z Zielonego Wzgórza".Główną bohaterką jest Anna Shirley.
Na początku tej książki Ania jest bardzo zamyślona i nieodpowiedzialna.Nie zrobiła dobrego wrażenia na swojej opiekunce Maryli.Miała szalone i nieodpowiedzialne pomysły.Była bardzo zamyślona i zwariowana.Pewnego dnia poznała dziewczynkę o imieniu Diana.Szybko się zaprzyjazniły.Diana pocieszała ją w trudnych sytułacjach.Anna ciągle narzeka na swój wygląd.Ania od razu polubiała Maryle i Mateusza.Ania mieszkała w swoim pokoiku na poddaszu.Pokój Ani nie był zbyt ładny.Gdy Ania troszkę dorosła całkiem się zmieniła.Zaczęła zachowywac sie odpowiedzialniej i starała się zaimponowac swoją nauką Maryli a zwłaszcza Mateuszowi.Pomiędzy Anią a Gilbertem trwała rywalizacja.Anna chciała udowodnic że jest mądrzejsza.Zdobyła stypendium i pilnie się uczyła.
Moim zdaniem to bardzo ciekawa postac.