Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-09-03T17:43:13+02:00
Myślę, że dla każdego to jest indywidualna sprawa, ale postaram się Ci pomoc.

Biblia, jedna z ważniejszych ksiąg na świecie jest jak dla mnie źródłem ogromnej wiedzy. Nie chodzi mi tu o budowę anatomiczną korzenia roślin dwuliściennych, lecz o taką wiedzę życiową. Jak żyć, aby być w zgodzie z Bogiem oraz bliźnim.
Znaczenie tej Księgi dostrzegane jest od dawien dawna. Każdy kto miał Biblię w domu był szanowanym człowiekiem. Była to przecież pierwsza księga w całości wydrukowana przez Jana Guttenberga, co też świadczy o postrzeganiu jej jako ważnego elementu w życiu.
Tak jak pisałem, Biblia to dla mnei ogromne źrodło wiedzy. Wszystkie przypowieści opowiedziane przez Jezusa lub Apostołów w Nowym Testamencie każdego uczą czegoś innego. Moim zdaniem każdy człowiek na świecie może odnaleźć jakieś powiązanie swojego życia z życiem jakiejś biblijnej postaci ukazanej w Ewangelii. Pochłanianie Pisma Świętego prowadzi do zmian w postępowaniu czy zachowaniu.
Dodatkowo Bibli jest też źródłem praw każdego katolika. To tam jest napisane jak człowiek otrzymał od Boga dekalog.
Uważam, że Biblia w życiu nie tylko moim, ale każdego człowieka pełni ważną funkcję. Mimo iż nie wszyscy czytają Ją codziennie, ale chociaż od czasu do czasu, wiedzą jak może wpłynąć na ludzkie życie.


Pozdrawiam serdecznie,
matteushq;)
1 5 1
2009-09-03T18:46:12+02:00
Biblia jest najważniejszą księgą chrześcijan. Oznacza to ze dla wszystkich ludzi wierzących -w tym dla mnie- ma olbrzymie znaczenie.
jest tak między innymi dla tego ze to biblia jest głównym źródłem mojej wiary gdyż to właśnie nią pan bug przemawia do ludzi pokazuje mi siebie oraz mówi jak mam żyć. W biblii właśnie zawarta jest cała prawda o tym świecie, o jego powstaniu i o tym co jest na nim najważniejsze. to właśnie dzięki biblii znam losy Jezusa, jego słowa, jego nauczanie i jego piękne życie. To właśnie ukazana nam w biblii postać Jezusa jest dla mnie wzorcem życia i postępowania godnego pięknego i prawdziwego. To takrze biblijne przypowieści pokazują mi jak powinnam zyć jakim mam być człowiekiem i co robić ze swoim życiem.
tak więc biblia jako ta najważniejsza księga ma dla mnie ogromne znaczne.


mam nadzieje ze jest to to o co chodziło i ze pomogłam;))
2 5 2