Odpowiedzi

2011-01-11T17:43:42+01:00

O bohaterze opowiadania Antoniego Libera ,,Cały świat to scena'' możemy na pewno powiedzieć, że jest to człowiek z wielkimi ambicjami, wielkim zapałem i przywiązaniem do teatru. Postanowił spróbować własnych sił, zastanawiając się, jak to jest być na scenie i czarować innych. Chciał hipnotyzować ich wzrokiem, mimiką i głosem. Założył więc własny szkolny zespół teatralny. Na drogę, która wkroczył, wcale nie była taka łatwa jak dotychczas mu się wydawało.
Gdy uczestnicy należący do zespołu zaczęli się buntować, że spektakl może się nie udać i w milczeniu odchodzili bohater mówił im, że wszystko będzie dobrze i z pewnością się uda. Był bardzo przekonany, ponieważ w to wierzył. Gdy dyrektor narzucał bohaterowi, że w szkole nie mogą tolerować defetyzmu, zaczął bronić swego dzieła mówiąc, że jest to klasyka. Następnie dalej zaczął mu dalej wymieniać wady tego spektaklu, lecz on był tak bardzo uparty, że tego samego dnia poszedł do Warszawskiego Przeglądu Scen Amatorskich i Szkolnych zgłosić spektakl do konkursu. Z początku jednak wydawało mu się, że nic z tego nie będzie, bo spóźnił się o 3 godz. do zgłoszenia spektaklu. Po chwili wyszedł tak zwany ,,mistrz Es'' , który pomógł mu dostać się do konkursu. Był on mu bardzo wdzięczny, że pomógł zrealizować jego marzenie.
Gdy nadszedł dzień, w którym bohater wraz ze ze swoim zespołem miał wystąpić, pan Es oczekiwał na nich z niecierpliwością. Był bardzo przekonany, że uda im się wygrać ten konkurs. I tak się stało. Bohater był tak zadowolony, że jego dzieło, które sam stworzył, wygrało cały konkurs.
Uważam, że bohater opowiadania Antoniego Libera to bardzo dobry człowiek. Pomimo wielkiego trudu, osiągnął swój życiowy cel .

40 4 40