Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-08T19:49:48+01:00
Przyczyną wszelkiego cierpienia u buddystów jest ?

W buddyzmie, jeżeli ktoś cierpi to oznacza, że popełnił jakiś błąd. W chrześcijaństwie cierpienie jest uważane za coś bardziej szlachetnego.

Co wiesz na temat modliwtwy u muzułmanów ?

---------------------------------------------------------------------

Modlitwa muzułmańska (salat) jest obowiązkiem pięć razy w ciągu doby. Korzeniem modlitwy jest recytacja pierwszego rozdziału (sury) Koranu, zwanej al-Fatiha. Obok recytacji, równie ważne w modlitwie są gesty. Zespół recytacji i gestów tworzy jeden cykl modlitewny (raka). Można powiedzieć, że modlitwa muzułmańska w swojej formie jest naśladowaniem modlitw proroków, zwłaszcza proroka Muhammada. Wszyscy oni wznosili ręce, kłaniali się (ruku) i padali czołem do ziemi (sudżud), wyrażając w ten sposób wielką cześć i szacunek (ibada) dla Boga Jedynego.
Oprócz salat, islam zna inną formę modlitwy. To modlitwa-prośba (dua), bardziej osobista niż salat. Poza wzniesieniem rąk, nie ma w niej dodatkowych gestów. Jest to swego typu litania, w której przeplatają się prośby, które wygłaszał prorok Muhammad, i ajaty z Koranu. Modlitwę-prośbę można wpleść w salat.
Modlitwa muzułmańska kojarzona jest z meczetem (arab. masdżid czyli miejsce, gdzie wykonuje się sudżud), w którym muzułmanie zbierają się, aby wspólnie (dżamat) wykonać modlitwę.

Tekst żródłowy z Google.pl xD ale jak bedziesz pisal/pisala to mozesz skrocic sobie tekst
----------------------------------------------------------------------

Co oznacza okreslenie "Budda" ?
c) oświecony

Bedzie NAJ :O ?? :D:D