Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-12-08T16:34:30+01:00
Miałam to samo... ;d napiszę Ci jak ja mam w zeszycie :)

Oswoić to znaczy stworzyć więzy, a więc tak jak w rodzinie czy w przyjaźni są te dobre jak i złe chwile. Ludzie kłócą się, a później znów się godzą. W życiu bywa różnie i czasami można się zawieść na najlepszym przyjacielu. Bywa też tak, że to oswojenie-nawiązanie więzów, będzie trudne, ale nie wolno się poddawać i rezygnować z tego, ponieważ nigdy nie wiadomo kogo straciliśmy. Trzeba do tego cierpliwości... Nie można powiedzieć, że po jednym dniu znajomości ktoś dla Ciebie jest wszystkim, kochasz go... bo tak Ci się tylko wydaje. Dopiero po dłuższym poznaniu, po przebywaniu ze sobą w tych dobrych jak i złych chwilach dowiadujemy się, że ta osoba jest nam przeznaczona i że z tą właśnie osobą będziemy szczęśliwi w dalszym życiu.
1 4 1
2009-12-08T16:35:52+01:00
Kiedy zyskujemy przyjaciela, jest tak, jakby sam Bóg niespodziewanie się do nas uśmiechnął. Przyjaciel to skarb większy niż marmurowe pałace i złoto.
"Oswoić" w Małym Księciu znaczy "zaprzyjaźnić się", poznać kogoś lepiej. Oswajając Lisa, Mały Książę poświęcił na to wiele czasu, ale w końcu udało się i obaj byli szczęśliwi. Lisowi zboże przypominało włosy Małego Księcia, a Mały Książę spełnił swoje marzenie. Jednak gdy nadeszła pora rozstania, popłakał się. Mimo, że musiał iść dalej, ciężko było mu rozstawać się z przyjacielem. Gdyby Lis nic dla niego nie znaczył, po prostu pożegnaliby się i poszli w swoją stronę, ale dzięki "oswojeniu" Lisa, obaj stali się dla siebie ważni i nie chcieli odejść.
Decyzja oswojenia niesie ze sobą ryzyko łez, tak jak w przypadku MK.
3 5 3